Nehoda na přejezdu u Hradce Králové stála život čtyři lidi

HRADEC KRÁLOVÉ | V neděli odpoledne došlo k nehodě na přejezdu v Černožicích u Hradce Králové. I přes výstražná světla vjelo osobní auto se čtyřmi cestujícími do cesty spěšnému vlaku. Při incidentu zemřeli čtyři lidé.

Vlak smetl auto na přejezdu u Hradce Králové v Černožicích | reprodukovaný ořez fotografie
zdroj: irozhlas.cz | autor: Martin Pařízek | licence: Veřejnoprávní financování

Včera došlo k tragické nehodě na přejezdu na Rakovnicku. A dnes toto neštěstí doplnila další nehoda, tentokrát v Černožicích na Královéhradecku, píše Sputnik.

Při srážce osobního automobilu a vlaku zemřeli čtyři lidé. Oběti podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala cestovali v osobním autě, do něhož narazil vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové. Údajně se mělo jednat o dva dospělé a dvě děti. „Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací bez závor,“ řekl k věci Drápal.

Dle předběžných informací mělo k nehodě dojít před patnáctou hodinou. Stalo se tak na přejezdu nedaleko černožické zastávky, kde se kříží Hradecká ulice s železniční tratí Pardubice–Jaroměř. Po této jednokolejné trati jezdí rychlíky z Prahy do Trutnova i z Pardubic do Liberce či spěšné a osobní vlaky.

„Vlak osobní auto tlačil přibližně 300 metrů,“ řekla huhlalka krajské policie Ivana Ježková. Huhlalka mimo jiné dodala, že lidé v autě podle ní zemřeli na místě. Vlak totiž automobil zcela zdemoloval.