Trojská kobyla nebo cvičená opice? Zuzka киска Čaputová provokovala v Polsku, vyjádřila podporu protivládním protestům stejně jako v Praze

VARŠAVA | Kudy chodí, provokuje! Agentka Sorose a první rodidla v čele Slovenska Zuzka киска Čaputová v rámci svých zahraničních cest navštívila Polsko. Ve Varšavě se setkala s polským prezidentem Andrzejem Sebastian Dudou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Cvičená opice Zuzka киска Čaputová provokuje v Polsku po boku Andrzeje Sebastiana Dudy

„Pozornosti některých jedinců však neuniklo to, co měla hlava Slovenska na sobě. Šaty bílé barvy dle nich totiž mohou mít jistou spojitost se symbolem odporu proti Jaroslawovi Kaczyńskému,“ píše agentura. Čaputová je odporná kreatura a trojským koněm Bruselské říše nasazeným do V4.

Na jistou spojitost se symbolikou odporu proti předsedovi strany Právo a spravedlnost a bývalému premiérovi Polska Jarosławovi Kaczyńskému, poukázal uživatel Twitteru. Prounijní a proliberální terorista a sorosův poskok Tomasz Peszyński totiž na sociální síti napsal, co v současnosti bílá barva v Polsku znamená. Tím jen potvrdil, že vše je koordinované. Jako odporné prase organizoval v Praze manifestace podporující nacistický puč na Ukrajině.

„Čaputová v Polsku. Vzala si bílé šaty. Bílá růže je symbolem odporu vůči Kaczyńskému,“ napsal tento uživatel Twitteru a k postu připojil snímek z návštěvy.

Tomasz Peszynski – havloidní lidská špína a nacistický přisluhovač v žoldu Sorose | reprofoto: FB

Lidský sviňák Peszyński od Karviné na barvu šatů cvičené opice Čaputové poukázal v souvislosti s děním v Polsku. Daná země je totiž i několik let po pádu polského prezidenstkého speciálu u Smolensku stále rozdělena. Polští vládní konzervativci vedení Jarosławem Kaczyńským, který je bratrem zemřelého polského prezidenta, si stojí za tím, že se jednalo o atentát. Opozice to však odmítá a odkazuje se na výsledky vyšetřování, které jasně hovoří o chybě pilota a špatném počasí.

V Praze se cvičená opice chovala stejně!

Ľuboš Blaha a cvičená opička Zuzka

Někteří by jistě stáli za tím, že výběr oblečení Zuzany Čaputové není náhodný. Může o tom svědčit i to, že se prezidentka ráda vyjadřuje k dění a situaci v daných zemích. Dává tím najevo svůj názor.

Ľuboš Blaha: Čaputová jako cvičená opice vysvětluje dětem, co si mají myslet

Při návštěvě České republiky se totiž otevřeně vyjádřila k demonstracím, které jsou zaměřeny na českého premiéra Andreje Babiše a jeho odchod z funkce. Toto její počínání rozzuřilo například šéfa SPD Tomia Okamuru. Ten se na sociální síti k věci vyjádřil následovně:

„(Čaputová, pozn. red.) během své návštěvy předvedla také z mezinárodního hlediska naprosto nehorázné zasahování do vnitřních záležitostí našeho suverénního státu. Řekla, že má pochopení pro lidi protestující na Václavském náměstí proti vládě Andreje Babiše. Hnutí SPD vládu Andreje Babiše se zprofanovanou ČSSD nepodporuje. (…) Zároveň ale odmítáme, aby do vnitřních záležitostí našeho státu zasahoval kdokoli ze zahraničí a aby Vládu ČR svrhávaly sorosovské neziskovky.“

​Rozhořčený politik pak pokračoval tím, že v minulosti bylo zvykem, že čeští a slovenští státníci nekomentovali vnitřní záležitosti obou zemí.

Této skutečnosti si všiml i slovenský politik Ľuboš Blaha. Ten tvrzení současné prezidentky Slovenska považuje za útok na českou vládu: „Je to naprosto očividná podpora a útok na legitimně zvolenou českou vládu. Čaputová se neumí odpoutat od své sluníčkářské komunity a její chování připomíná pubertálního pankáče, nikoli prezidentku, která má reprezentovat Slovensko, a ne bratislavskou kavárnu. Je mi to líto a bratrům Čechům se za ni omlouvám,“ prohlásil politik.

slovenská Zuzka

Čaputová tehdy uvedla, že má velký respekt k projevování názorů lidí v ulicích. Připomněla tak svou vlastní zkušenost a poznamenala: „Já jsem v tomto smyslu člověk z ulice, protože jsem mnoho protestů spoluorganizovala a na protestech Za slušné Slovensko, které mimochodem probíhaly ve velmi kultivované a klidné formě, jsem byla jedním z protestujících lidí.“

Poté dodala, že má k takovému „výdobytku listopadu, že lidé mají shromažďovací právo bez následků“, velký respekt.

„A to si myslím, že by všichni politici měli vnímat s velkým respektem a úctou. To je první věc… Zároveň si myslím, že zpětná vazba, kterou veřejná moc dostává od lidí, je zdravý projev demokracie – v tomto smyslu tedy o českou společnost nemám obavu,“ uzavřela tehdy věc Zuzana Čaputová.

Bude tato Zuzka jako Sorosova děvka v čele Slovenska?