Matteo Salvini nařídil sečtení všech cikánů v Itálii; Přemnožili se?

ŘÍM | Italský ministr vnitra a předseda nejsilnější italské politické strany Matteo Salvini nařídil v úterý vypracovat zprávu o přítomnosti cikánů v jednotlivých oblastech Itálie s cílem zlikvidovat jejich přeplněné nelegální stávající ležení.

Bože, to je nechutné!

Matteo Salvini podle agentury AFP nařídil regionálním prefektům, aby do dvou týdnů vypracovali zprávu o přítomnosti všech cikánských kmenů (Romů, Sintů a Camminantov) ve svém regionu. „Cílem je ověřit existenci ilegálních táborů, aby mohl být vypracován plán na jejich vystěhování,“ uvedl Salvini.

Romové, Sintové a Camminantovia jsou cikánskými etnickými skupinami, které žijí kočovným způsobem života a v Evropě jsou již celá staletí a třeba za takové Karla IV. bylo jejich vraždění legální a dokonce i v některých případech povinné.

Podle Rady Evropy v Itálii žije od 120 tisíc do 180 tisíc cikánů, kteří se živí prostitucí, kriminální aktivitou, zlodějinami, šmelinou a prodejem drog. Žijí v nelegálních táborech a obtěžují svou přítomností okolí. Jejich integrace je často nemožná a díky své agresivitě vůči okolí, kde parazitují jsou i terčem oprávněných projevů nepřátelství. V tlupách útočí, kradou, zraňují i vraždí. V rámci EU migrují z východu na západ – převážně z Bulharska, Rumunska a Slovenska.

Ilustrační snímek