EET v Senátu zrušíme nebo zmírníme

EET by bylo nejlepší zrušit úplně. A také se o to společně s dalšími pravicovými senátory pokusím již příští týden v Senát Parlamentu ČR. A kdyby náš návrh náhodou neprošel, dám na stůl hned tři konkrétní pozměňující návrhy:

Ivo Valenta

V prvním budu chtít výjimku pro všechny podnikatele s ročními příjmy do 1 milionu Kč. Je totiž nesmyslné, aby EET musel pořizovat kdejaký živnostník, který si svým podnikáním třeba jen přivydělává. Navíc všichni bychom měli být rádi za každého malého soukromého podnikatele, který potřebuje pouze to, aby mu stát vytvořil prostor pro jeho podnikání a nekomplikoval mu život zbytečnou byrokracií a administrativou.

V druhém pozměňovacím návrhu chci prosadit výjimku pro pěstitelské pálenice, jejichž sezóna mimochodem právě začíná. Slíbil jsem to páleničářům na Slovácku a svůj slib hodlám naplnit. Stát nepotřebuje sledovat pěstitelské pálenice ještě pomocí EET, když už teď nad každou pálenicí je trojí státní kontrola, mimo jiné právě i díky placení spotřební daně. Pálit se proto musí nejen na Slovácku bez EET.

V rámci třetího pozměňovacího návrhu chci osvobodit od EET spolky, jejichž vedlejší hospodářská činnost nepřesáhne částku opět ve výši jednoho milionu korun. Říkám to celou dobu, že je hloupost, aby si dobrovolní hasiči, folkloristé nebo rybáři pořizovali EET jen pro případ, že udržují ve vesnici spolkový život, pořádají hody nebo jinou místní slavnost.

Jsem rád, že první i druhý pozměňovací návrh si vzal za svůj také kolega senátor Lumír Aschenbrenner, díky němuž oba ve středu prošly na senátním hospodářském výboru. To dává velkou naději tomu, že by se k těmto úpravám mohl příští týden přiklonit celý Senát. Tak nám držte pěsti.

Andy Babiš a Alena Schillerová – Mafiáni a zloději?

Reklama: