Česká stezka? Vandrující vetřelci si z Česka udělali vstupní bránu do Německa

PRAHA- BERLÍN | Česká republika se stává stále více populárnějším tranzitním kanálem pro migrující dobytek mířící do Německa, než tomu bylo dříve. Podle výroční zprávy, kterou představil německý ministr vnitra Horst Seehofer, se loni počet vetřelců, kteří překročili patřičnou hranici, zvýšil o 6,5 procenta.

Válka s vetřelci

Vzrostl tedy na úroveň 4 295 kusů, zatímco v předminulém roce šlo o 4 035 migrujících hovad. Souhrnný počet registrovaných nelegálních přechodů hranic se rovnal 42478 případům, což bylo o 15 procent méně než v roce 2016. Informaci o vandrující svoloči přinesla světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Seehofer zároveň zdůraznil, že jeho země na hranicích s Českou republikou nepotřebuje žádná stálá kontrolní stanoviště, jako je tomu například u hranic s Rakouskem. Přechodné a „inteligentní“ kontroly dle něj tedy mají stačit.

Německo právě na hranicích s Rakouskem evidovalo větší počet nelegálních přechodů než na české hranici. V podstatě se jednalo o 11 464 případů. V této souvislosti tak bavorská pohraniční policie, která byla založena v minulém roce, soustředí svou činnost a úsilí právě na hranice s Rakušany.

Co se týče ostatních zemí, přes které se vetřelci dostávají do Německa, na třetí pozici se po Rakousku a České republice umístilo Švýcarsko, u něhož bylo zaregistrováno 4 062 případů.

Na francouzské a polské hranici tyto ukazatele činily 3 736 a 2 061 případů. Nejméně migrujícího dobytka proudí do Německa přes hranici s Lucemburskem (289).

Reklama: