Policie pochytala tučňáky, kteří vnikli do sushi baru

WELLINGTON | Tučňáci vnikli do sushi baru, aby se občerstvili. Policistům se pokusili uniknout tak, že se schovali pod ledničku. Svůj úkryt nechtěli opustit, před strážci pořádku prchali a během „zatýkání“ se aktivně bránili. Nicméně, před tím, že byli propuštěni, byli nakrmeni rybami. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Majitel sushi baru na Novém Zélandu zavolal policii, aby se vypořádala s neočekávanými „neplatiči“, konkrétně s malými tučňáky. Dne 15. července o tom informovala společnost BBC.

K incidentu došlo poblíž Wellingtonského vlakového nádraží. Majitelé restaurace objevili tyto „nezvané hosty“, když se schovávali pod sushi barem. „Tito tuláci byli chyceni ve své skrýši konstáblem Johnem Zhuem,“ řekla městská policie.

Uvádí se, že přístaviště Wellingtonu obývá nejméně 600 párů modrých tučňáků – Tučňák nejmenší (Eudyptula minor). Nyní však ochránci zvířat poprvé narazili jedince, kteří se cítí ve městě tak sebejistě.

Tučňák nejmenší (Eudyptula minor) | reprodukovaný ořez
foto: wikipedia.org | autor: Tanya Dropbear | licence :CC BY 2.0