Írán zadržel tanker s pašovanou ropou

TEHERÁN | Íránské revoluční gardy zadržely tanker jižně ostrova Larak v Perském zálivu, podezřívají jej z pašování jednoho milionu litrů ropy. Na palubě bylo 12 členů posádky. Informuje o tom agentura Fars.

Kolona tankerů | foto: pxhere.com

„Íránské revoluční gardy zadržely cizí loď s milionem litrů pašovaného paliva jižně ostrova Larak v Perském zálivu,“ napsala agentura na svém účtu na Telegramu.

Íránci zastavili loď, když přečerpávala ropu na další lodě, které kotvily opodál. Celková kapacita zadrženého tankeru činí 2 mil. litrů.

Agentura Tasnim s odvoláním na mluvčího Íránských revolučních gard uvádí, že pašeráci původem z Íránu chtěli přeprodat ropu do zahraničí. Tanker byl podle ní zachycen 14. července, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Íránské revoluční gardy zároveň popřely informace o tom, že prý obsadili nějaký další tanker. Takže vše opět vysvětleno, americké lži vyvráceny. Propaganda Washingtonu zase splaskla jako bublina u nosu lháře DJ Trumpa.

Na Trumpa sere pes | foto: twitter