Budou při vestě na Mars chlastat červené víno?

CAMBRIDGE | Vědci z Harvardské univerzity zjistili, že resveratrol, který je obsažen v červeném víně, chrání svaly savců při nízké gravitaci. Může tak pomoci astronautům vyhnout se svalové atrofii při letu na Mars. Informuje o tom časopis Frontiers in Physiology.

Polární čepička na Marsu | repro: National Geographic Society

„Pokud člověk žije jen tři týdny v kosmu, objem svalů v nohou se sníží asi o třetinu,“ poznamenává odbornice na medicínu Marie Mortreux. Podle jejích slov, správná dieta umožní se tomu vyhnout, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ještě před šestnácti lety vědci dokázali, že díky resveratrolu, který se také nachází v kůře hroznů, se životnost ovocných mušek a obyčejných kvasinek výrazně prodlužuje. Dochází k tomu i díky aktivaci genů odpovědných za reakci na buněčný stres.

Planeta Mars

Nicméně diskuse o účinnosti této látky pokračují. Jako argument „proti“ se vyslovuje názor, že u milovníků vína a hroznů nebyl evidován podobný účinek.

Dříve NASA nevyloučila, že let na Mars by se mohl uskutečnit v roce 2033. Avšak nutno dodat, že do dnes NASA nedisponuje žádnou technologií, aby vynesla člověka alespoň na orbit. Doprava amerických kosmonautů na orbitální stanici ISS je možná jen za pomocí Ruské federace, kdy si zaostalí Američané kupují jízdenky na ruský Sojuz.

Ilustrace: pxhere.com ( CC0 Public Domain)