Britští piráti si začali! Kolik tankerů zadržel Írán? Pašerácký a britský? Není to jeden totožný?

TEHERÁN – LONDÝN | Írán v Perském zálivu zadržel cizí ropný tanker s pašeráky. Zatím se neví, komu tanker patří. Britové tvrdí, že byl zadržen tanker plavící se pod jejich vlajkou. Jsou Britové i pašeráci, když piráty jsou od doby ukradení íránského tankeru u Gibraltaru.

Írán zveřejnil video, kde je na záběrech cizí tanker, ale zatím se neví, pod vlajkou jakého státu se plavil. Dle informací bylo na jeho palubě celkem 12 lidí. Hlídka Íránské revoluční gardy uvedla, že loď pašovala palivo.

Hlídka Íránské revoluční gardy v neděli 14. července zadržela v Perském zálivu cizí tanker, na jehož palubě bylo, podle informací místní agentury, nalezeno milion litrů pašovaného paliva. K incidentu došlo jižně od íránského ostrova Larek. Íránské revoluční gardy uvádí, že daná loď měla tuto ropu tankovat jiným zahraničním lodím.

Kdo vlastní tanker a pod jakou vlajkou plul, zatím stále není jasné. Íránské revoluční gardy jen uvedly, že se na palubě nacházelo dvanáct cizinců. Zadržená loď je schopna přepravovat až dva miliony litrů paliva.

Britští piráti a zloději?

Jeremy Hunt – britský retardovaný bastard | spectator.co.uk

Írán zadržel v pátek v Hormuzském průlivu ne jednu, ale dvě lodě, uvedl v pátek britský ministr zahraničí Jeremy Hunt. Jeho slova zazněla po prohlášení Teheránu, že íránské elitní revoluční gardy zadržely v Hormuzském průlivu britský ropný tanker.

„Jsem velmi znepokojen zadržením dvou plavidel íránskými orgány v Hormuzském průlivu,“ uvedl Hunt a označil to za „nepřijatelné“. Podle agentury AFP Británie potvrdila, že jedna ze zadržených lodí byla registrována v Británii. Druhá loď plula pod vlajkou Libérie, ale údajně ji vlastní britská společnost Norbulk Shipping.

Podle Hunta britská vláda zasedne, aby prozkoumala, co ví a co může udělat. Dále poznamenal, že britský velvyslanec v Teheránu je v kontaktu s íránskými úřady za účelem vyřešení situace. Podle Hunta se britská vláda nedomnívá, že by na palubě obou lodí byly britští občané. Vyzvala však Írán, aby členy posádek obou plavidel propustil.

Podle AFP elitní íránské revoluční gardy oznámili, že v Hormuzském průlivu zadrželi v pátek tanker Stena Impero, který se plavil pod britskou vlajkou a který vlastní švédský lodní gigant Stena Bulk. Jako důvod uvedli porušení mezinárodních pravidel námořní dopravy. Plavidlo eskortovali k íránskému pobřeží.

Tanker Mesdar plující pod Libérie vlajkou, vlastněný britskou společností Norbulk Shipping, íránské síly údajně zadržely poté, co se prudce odchýlil od svého kurzu. Írán však bezprostředně nepotvrdil, že by jeho síly zadržely i druhé plavidlo, dodala AFP.

Okamžitá americká agresivní reakce a vměšování

Spojené státy – globální vrah

Spojené státy obvinili v pátek Írán z eskalace násilí. Reagovaly tak na páteční prohlášení Íránu, že jeho elitní revoluční gardy zadržely v Hormuzském průlivu britský tanker. Ovšem nezaznělo, že si Britové začali, když ukradli íránský tanker ve Středozemním moři.

„Toto je podruhé za něco více než týden, kdy bylo Spojené království terčem eskalace násilí ze strany íránského režimu,“ uvedl Garrett Marquis, mluvčí americké Rady pro národní bezpečnost, jehož citovala agentura AFP.

„Spojené státy budou nadále spolupracovat se svými spojenci a partnery na obraně své bezpečnosti a zájmů proti íránskému zlovolných chování,“ dodal válečný zločinec a retardovaný americký imbecil Marquis.

Britští piráti si začali

Union Jack v plamenech | repro: FARS

Nejde však o ojedinělý případ. Již na začátku července byl v Gibraltaru, což je území Velké Británie, zadržen tanker, který přepravoval ropu do Sýrie.

Později se ukázalo, že loď převážela iráckou ropu. Teherán označil zadržení plavidla za nezákonné a také vyhrožoval, že zajme britský tanker.

CNN později uvedla, s odkazem na své zdroje ve Spojených státech, že se Íránské revoluční gardy snažily zadržet britský tanker. Oko za oko? Zub za zub? Tanker za …