V Bulharsku probíhají rozsáhlá vojenská cvičení SA s podporou SS

SOFIE | Armádní jednotky z několika zemí Severoatlantické aliance (SA) a Spojených států (SS) se ve čtvrtek 18. července zúčastnily 11. dne nadnárodních vojenských cvičení s názvem Platinový Lev 2019. Dané cvičení se konalo v bulharském městě Novo Selo. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vojenská cvičení se konala v oblasti vojenského výcvikového prostoru Novo Selo, který je jedním z největších vojenských základen v Bulharsku a jedním ze čtyř společných americko-bulharských vojenských zařízení v balkánské zemi.

V průběhu cvičení zahájily helikoptéry a tanky palbu na dané cíle. Vojáci se zúčastnili simulovaných vojenských scénářů, při nichž praktikovali několik aktivních postupů střelby.

„Cvičení mohou být popsána dvěma slovy. Prvním je kompatibilita a druhým je trénink. Dnes jste viděli kompatibilitu mezi pěti národy, které se spojily s kolegy ze Spojených států,“ uvedl bulharský zástupce velitele pozemních sil a brigádní generál Valerij Colov. Tak jak šaškovali při cvičeních Varšavské smlouvy.

Letošní vojenské cvičení, které skončí v pátek 19. července, se zúčastnily země jako Albánie, Bulharsko, Gruzie, Rumunsko, Moldavsko a vrazi ze Spojených států. Cílem cvičení je zlepšení interakce během operací mezi členy SA a partnerskými zeměmi.

Spojené státy nesou smrt

Reklama: