Zuzka киска Čaputová škodí Slovensku

BRATISLAVA | Předseda slovenského parlamentu (Národní rada) Andrej Danko se domnívá, že by prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová neměla zasahovat do vnitřních záležitostí okolních států. V této souvislosti také dodal, že se o tom prezidentku pokusí na nejbližším setkání přesvědčit. Informoval o tom portál webnoviny.sk.

Bude tato Zuzka jako Sorosova děvka v čele Slovenska?

„Některá vyjádření nás, ústavních činitelů, mohou poškodit bilaterální vztahy, na kterých pracuje množství lidí. Na úrovni V4 se snažím mít dobré vztahy a nemám dobré reakce na to, co zaznělo v okolních státech,“ prohlásil šéf parlamentu v jednom z rozhovorů, cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Uvádí se, že se Andrej Danko snaží mít s nejvyšší představitelkou státu korektní vztah. Tvrdí totiž, že by ústavní činitelé měli spolupracovat.

„První mediální konflikt, který učinila ve vztahu s prezidentem Běloruska, učinit nemusela. Já jsem prostřednictvím Lukašenka zval na oslavy SNP své partnery v Bělorusku. Jinak jsme problémy neměli,“ řekl a dodal, že se s prezidentkou několikrát setkal.

Prozradil také, co bude na dalším setkání z jeho strany následovat. „Na nejbližším setkání budu apelovat na to, že můžeme mít jiné názory na různé politické zřízení, ale pokud mi volá vystrašená Matečná (slovenská ministryně zemědělství Gabriela Matečná, pozn. red.), že probíhá certifikace vepřového masa do Číny a že má Slovensko zápornou obchodní bilanci, pak myslím, že individuální hrdinství ohledně útoku na Čínskou lidovou republiku není na místě,“ vysvětlil.