To zaostalí Američané neumí! Rusko dopravilo na ISS novou trojčlennou mezinárodní posádku

MOSKVA – BAJKONUR | Na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) o víkendu dorazila nová mezinárodní tříčlenná posádka. Modul se třemi kosmonauty se připojil k ISS v neděli v 00:48 hodin SELČ, po čtyřech obletech kolem Země a po šesti hodinách od sobotního startu z ruského kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu. O přistání na stanici informuje slovenský konzervativní deník.

Orbitální stanice ISS

V den 50. výročí prvního přistání člověka na Měsíci zamířili na ISS Američan Andrew Morgan, pro kterého jde o první pobyt na stanici, Ital Luca Parmirtano, který tam už byl v roce 2013, a Rus Alexander Skvorcov, pro kterého to je již třetí pobyt na ISS.

Na ISS se připojili k Američance Christine Koch, Rusovi Alexeji Ovčininovi a Američanovi Nickovi Haug, kteří jsou tam už od března.

Po 50 letech, kdy Američané byli (podle některých nebyli) na Měsíci, dnes Spojené státy nedisponují žádnou technologií, které by dokázala vynést člověka vůbec na orbit. Proto zaostalí Američané se musí plait před Rusy a platit jim na za dopravu kosmonautů na ISS.

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin