Elektronická víza na cesty do Ruské federace jsou realitou

PRAHA | Od 1. července 2019 na specializovaných webových stránkách MZV Ruska na adrese ZDE mohou občané České republiky vyřizovat jednorázová obchodní, humanitární a turistická víza ve formátu elektronického dokladu (elektronická víza pro návštěvu Kaliningradské oblasti). Informuje webová stránka Velvyslanectví Ruské federace v České republice.

Ilustrační snímek | foto: pxhere.com

„Elektronické vízum se vystavuje zdarma na základě žádosti cizince vyplněné nejpozději 4 dny před plánovaným datem vstupu v elektronické podobě na uvedeném webu MZV Ruska s přiloženou digitální fotografií ve formátu elektronického souboru. Žádné další doklady pro získání elektronického víza nutné nejsou,“ píše se na webu velvyslanectví.

Elektronická víza se vystavují na dobu 30 dnů ode dne vystavení a s povolenou dobou pobytu na území Ruské federace do 8 dnů ode dne vstupu.

Elektronická víza pro návštěvu Kaliningradské oblasti platí pro vstup do Ruské federace a výstup z Ruské federace pouze přes následující hraniční přechody přes státní hranici Ruské federace, které se nacházejí na území Kaliningradské oblasti:

  • letištní přechod Kaliningrad (Khrabrovo);
  • lodní přechod Kaliningrad (úseky ve městech Kaliningrad, Baltiysk a Svetly);
  • silniční přechody «agrationovsk, Gusev, Mamonovo (Gzhekhotki), Mamonovo (Gronovo), Morskoye, Pogranichny, Sovetsk, Chernyshevskoye;
  • železniční přechody Mamonovo, Sovetsk.

Od října i do Petrohradu

Výnos umožňující zahraničním návštěvníkům od 1. října navštívit druhé největší město Ruské federace Petrohrad a přilehnou Leningradskou oblast s elektronickým vízy podepsal koncem minulého týdne ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin informuje dnešní vydání deníku Právo.

Žadatel bude muset vyplnit speciální dotazník, tak jak tomu je u elektronických víz do Kaliningradské oblasti.

Jak dále píše ruský deník Vedomosti, tak již dříve se vízový režim zjednodušil k cestám do Vladivostoku a Kaliningradské oblasti.

Reklama: