První odhady výsledků voleb do Nejvyšší rady na Ukrajině

KYJEV | Podle prvních povolebních odhadů, které byly provedeny na objednávku televizního kanálu 112 Ukrajina, postupuje do ukrajinské Nejvyšší rady pět stran. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj | repro: Телеканал 24

Vede strana prezidenta Volodymyra Zelenského Sluha národa s 42,7 %, následuje ji Opoziční platforma s 12,9 %, třetí příčku obsadila strana Evropská solidarita bývalého prezidenta Petra Porošenka, která získává 8,8 %.

Do Nejvyšší rady také prochází strana Otčina expremiérky Julije Tymošenkové – 8,5 %, a strana Hlas rockového muzikanta a zpěváka Svjatoslava Vakarčuka – 6,5 %.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po zveřejnění exit pollu prohlásil, že prioritou vlády je ukončení války na Donbasu, návrat vězňů a boj proti korupci.

„Chci říci, že to není jen velká důvěra. To je pro mě osobně, pro náš tým velká zodpovědnost. Nezklameme Ukrajince. Víte, naše hlavní priority jsou jako pro každého Ukrajince, konec války, návrat našich vězňů a vítězství nad korupcí, která stále zůstává na Ukrajině,“ řekl Zelenskyj ve štábu strany.

Reklama: