Příště sestřelit? Americká agrese: Spojené státy prováděly leteckou špionáž u Venezuely; Byli vyhnání Su-30. A už brečí!

WASHINGTON – CARACAS | Americká válečná propaganda na steroidech – operují mimo své území a obrana je útok? Hovada z Pentagonu by měla ochutnat opravdovou válku s vyrovnanými partnery a na území Spojených států. Co tak vybombardovat Washington do doby kamenné? Zmrdi!

„Pentagon na své facebookové stránce zveřejnil video, na kterém je zaznamenáno, jak je americký průzkumný letoun pronásledován venezuelskou stíhačkou Su-30,“ šíří propagandu, jelikož pokud by létali u pobřeží Spojených států a ne v Latinské Americe, tak by je nikdo nesledoval.

Jižní velitelství Spojených států (SS) uvedlo, že letadlo Su-30 patřící venezuelským ozbrojeným silám „agresivně pronásledovalo“ americké průzkumné letadlo EP-3. Mohou být rád, že byli jako agresoři a lidská hovada sestřeleni. Uvádí se, že k danému incidentu došlo v neděli 21. července. Pentagon tvrdí, že Su-30 ohrozil posádku a letadlo SS, kdyby tam nepáchali špionáž, tak by mohli být v klidu. Kdo už zatočí z americkými provokatéry. Kdy poteče krev amerických vrahů?

Narušili vzdušný prostor. Mohli být klidně sestřeleni!

Lockheed EP 3E | repro: wikipedia.org (Volné dílo)

Venezuelské ministerstvo obrany však již dříve uvedlo, že americké letadlo narušilo vzdušný prostor země. Podle daného resortu mělo vedení vzdušných sil zaznamenat letadlo, které se pohybovalo od severozápadu Karibského moře směrem k Maiquetíi, nedaleko Caracasu.

Veškeré pokusy o kontakt s daným letadlem však byly neúspěšné, a proto venezuelská stíhačka toto letadlo doprovázela až do té doby, dokud neopustilo prostor dané oblasti.

„Letadlo EP-3 provedlo misi, kterou uznalo a schválilo mnoho zemí, v mezinárodním vzdušném prostoru nad Karibským mořem,“ tvrdí velitelství. Dále k tomu dodává, že jde o normální praxi, když stát reaguje na porušení svých hranic.

Lživá válečná propaganda Pentagonu

Sergej Alexejevič Rjabkov | foto: en.alalam.ir


„Tento krok ukazuje, že Rusko nezodpovědně poskytuje vojenskou podporu nezákonnému režimu Madura, a zdůrazňuje agresivní a nezodpovědné Madurovo chování, které podkopává svrchovanost mezinárodního práva a úsilí v boji proti nezákonému obchodu,“ uvedla americká armáda v popisu videonahrávky, kterým tupým Američanům vymývá mozky, že jejich agrese a zlo je vlastně dobrá. Vyrábí tak nepřátelé, tak jak to dělal za své doby i Adolf Hitler.

V červnu náměstek ministra zahraničních věcí RF Sergej Alexejevič Rjabkov prohlásil, že Moskva bude posilovat venezuelskou armádu, aby mohla čelit nepřátelům. Žádná vojska se tam však Rusko nechystá umísťovat a tato spolupráce má technický charakter.

Během tohoto víkendu Sergej Alexejevič Rjabkov, který je na návštěvě hlavního města Venezuely, prohlásil, že ruští vojenští odborníci vyřešili úkoly, které před nimi vyvstaly ve Venezuele, ale v případě nutnosti tam mohou být vysláni znovu.

„To vše vychází z potřeby. Nyní jsou vyřešeny úkoly skupin, které zde nedávno pracovaly. Pokud vznikne taková situace, že bude někde třeba dalšího úsilí nebo vylepšení, bude to provedeno,“ řekl diplomat novinářům v kuloárech ministerského zasedání koordinačního výboru Hnutí nezúčastněných zemí.

Spojené státy nesou smrt