Vyhrála strana války, komentuje ukrajinské předčasné volby tamní poslanec Rabinovič

KYJEV | Jasné vítězství prezidentovy strany „Sluha lidu“ v nedělních předčasných parlamentních volbách spolupředseda druhé nejúspěšnější strany „Opoziční platforma – Za život“ Vadim Zinovievič Rabinovič považuje za úplnou porážku mírových sil a výhru strany války, řekl to v rozhovoru pro domácí televizní stanici NewsOne, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vadim Zinovievič Rabinovič | repro: wikipedia.org

Rozhořčeně si postěžoval, že na Západě země účast voličů byla nadmíru vysoká, ale na Východě byla velmi nízká, což katastroficky ovlivnilo výsledky voleb. Zdůraznil, že od komanda prezidenta Zelenského neočekává nic dobrého.

„Sluha lidu je strana války. A právě tato strana bude mít většinu v parlamentu a zformuje vládu. Je to katastrofa pro mírovou budoucnost Ukrajiny,“ zdůraznil.

Politik se domnívá, že Ukrajina se ponořila do bláznovství, protože plnohodnotné volby nebyly provedeny v celé řadě regionů, jejichž obyvatelé by určitě hlasovali pro mír a demokracii. Podotkl, že se volby prakticky nekonaly v mnoha regionech na jihovýchodě země – v Doněcku, Luhansku, Oděse, Chersoně, Charkově a Záporoží.

Reklama: