Podezření, že Čaputová slouží cizím zájmům, ji bude provázet celou dobu

PRAHA | Politolog Zdeněk Zbořil vyjádřil svůj názor na ty nejpozorovanější události politického života Česka a Slovenska. Zbořil okomentoval například mediální rozruch kolem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a vysvětlil také svůj vztah k předvolebním a povolebním vyjádřením nové předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zdeněk Zbořil o Čaputce

Během setkání s premiérem a prezidentem Maďarska slovenská hlava státu Zuzana Čaputová odmítla tvrzení některých maďarských provládních médií, podle kterých je agentkou amerického finančníka maďarského původu George Sorose. Ten je ve své vlasti považován za kontroverzní osobnost a maďarským premiérem Viktorem Orbánem je obviňován z migrační krize či zasahování do vnitřních záležitostí.

odle Zbořila bude prezidentka SR čelit obviněním z toho, že slouží něčím zájmům ze zahraničí nejspíše po celou dobu svého úřadování. I když to prý není její vina, tak s tím nelze už nic dělat.

„Měla by s tím počítat, protože tak jako její přátelé kritizovali její politické konkurenty, tak i ona bude snadným terčem a bude potřebovat velkou sílu a dobré přátele, aby se jí mezi Scyllou a Charybdou politického nepřátelství podařilo proplout,“ řekl politolog.

Zuzka Кискa Čaputová | repro: youtube.com (HNtelevízia)

Čaputová je nejvíce kritizována poslancem Národní rady Slovenské republiky Ľubošem Blahou. Ten opakovaně zdůrazňuje, že je Zuzana Čaputová závislá na dotacích George Sorose a šíří liberálně globalistkou ideologii. Podle Zbořila může mít daný politik pravdu, ale dodává, že důležité je to, že Čaputová volby vyhrála, což znamená, že je nikdo nepovažuje za zfalšované, a proto bude úřad zastávat po celou dobu.

Zdeněk Zbořil se mimo jiné vyjádřil i k vizi, kterou nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen představila v europarlamentu. Zbořil má k jejím předvolebním a povolebním vyjádřením, které označil za „pěnu dní“, poněkud skeptický vztah.

„Až bude na stole zpomalení nebo zastavení růstu německé a evropské ekonomiky, až dojde na mnou předpokládanou pracovní mobilizaci, bude to muset i paní předsedkyně EK rozhodovat a řešit, řečeno dávnými slovy Helmuta Kohla, tradičními prostředky,“ konstatoval Zbořil.

Reklama: