Ruská policie objednala auta ŠKODA za 2,5 miliardy korun

MLADÁ BOLESLAV – MOSKVA | Škoda Auto v Rusku vyhrála zakázku na dodávku automobilů pro tamní policii, informuje web autoforum.cz, na který se odkazují parlamentnilisty.cz.

Ilustrace: skoda-auto.cz

Jedná se o zakázku na 3,5 tisíce aut za více než 2,5 miliardy korun. Pro českou firmu, zaměstnávající desetitisíce lidí, je to obrovský úspěch, když Škoda Auto navíc porazila domácí automobilku Lada.

V tendru na ruské policejní vozy ovšem překvapivě nevyhrála domácí Lada, ale právě česká Škoda. Policie vesměs využívají tradičně vozy tuzemské výroby.

Podle informací listu Kommersant byly požadovány sedany či liftbacky v bílé barvě, jejichž 1,8litrová pohonná jednotka zvládne produkovat až 180 koní s výkonem na přední kola. Vůz měl měřit nejméně 4 659 milimetrů, na šířku 1 814 mm a na výšku 1 554 mm. Tento popis přesně sedí na vozy Škoda Octavia, které již od roku 2015 používá moskevská městská policie.

A právě na základě zkušeností moskevské policie vypsalo ruské ministerstvo vnitra nový tendr. Pro Škoda Auto mluví zejména spolehlivost a nízká cena vozů a také fakt, že pro automobilku nebude problém tisíce vozů za pár let vyrobit, zatímco u domácí Lady by to komplikace byla. Škoda tak díky tomu může pomýšlet na výnosné budoucí obchody, protože počet koupených vozů by měl do roku 2024 přesáhnout 19 tisíc.

Reklama: