Brutální nacistická cenzura: Lotyšské úřady zablokovaly webové stránky patřící MIA Rossia Segodnia

RIGA | Lotyšské úřady zablokovaly web Baltnews.lv, který patří MIA Rossia Segodnia, a tvrdí, že ohrožuje suverenitu Ukrajiny. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, o brutální nacistické cenzuře v EU.

Nacistické lotyšsko

Ve zprávě registrátora národní domény, kterou má k dispozici Sputnik, se uvádí, že lotyšské ministerstvo zahraničí rozhodlo, že společnost Baltnews.lv porušuje nařízení EU ze dne 17. března 2014 o sankcích v souvislosti s ohrožením nezávislosti, svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny. Jak uvádí korespondent Sputniku v Rize, v současné chvíli je web v Lotyšsku nedostupný.

„NIC.LV, registrátor domény nejvyšší úrovně .lv, byl informován Ministerstvem zahraničních věcí Lotyšské republiky (dále jen Ministerstvo), které je v souladu s Nařízením Rady Evropské unie (EU) č. 269/2014 ze dne 17. března 2014 příslušným orgánem ohledně omezujících opatření týkajících se akcí, které narušují nebo ohrožují územní celistvost, svrchovanost a nezávislost Ukrajiny (dále jen Nařízení), že registrace doménového jména baltnews.lv znamená porušení ustanovení Nařízení a v důsledku toho mohou být osoby, které porušily Nařízení, předvolány k odpovědnosti v souladu s Trestním zákonem Lotyšské republiky, “ uvádí se ve zprávě, kterou obdržel správce webu Baltnews.lv z Institutu matematiky a informatiky Lotyšské univerzity, který vykonává v zemi funkci správce domén. E-mail podepsal Ilze Bieber, správce registru domén z oddělení síťových řešení NIC.

Ilustrační snímek