Ruští hasiči bojují s rozsáhlými lesními požáry na Sibiři. Hoří 907 tisíc hektarů

KRASNOJARSK | Zatímco EU pokrylo rekordní vedro, lesy v Rusku trpí také třicetistupňovou teplotou a horkými větry: Oblast lesních požárů na území Krasnojarského kraje dnes dosáhla téměř 907 tisíc hektarů, ale lidským sídlům nehrozí žádné nebezpečí. Informovalo o tom regionální lesní požární středisko.

„Podle operativních informací, od 9:00 hodin (místního času) 25. července 2019 je celkem v regionu 130 lesních požárů na celkové ploše 906 817 hektarů. Osadám nehrozí žádné nebezpečí,“ uvádí se v prohlášení střediska, ze kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Požáry začaly kvůli třiceti stupňovému teplu, vichrům a suchým bouřkám, hlásilo ministerstvo nouzových situací na území Krasnojarska.

Podle střediska je v kontrolní zóně 109 požárů na ploše 899 256 hektarů. Ohniska požáru se nacházejí na severu regionu v oblastech Evenkiyskij, Kežemskij, Boguchanskij, Abanskij a Taimyrskij. Dodává se, že situace s lesními požáry v regionu je pod kontrolou.

Včera Ministerstvo národní obrany Ruska informovalo, že posílilo seskupení odborníků a technického vybavení. „Na hašení přírodních požárů se podílí více než tisíc lidí a 130 kusů zařízení,“ uvedla tisková služba.

Požáry v Krasnojarsku

Reklama: