Policejní dobytek z NCOZ jako Gestapo proti svobodě tisku. Budou fízlové střílet novináře?

PRAHA | Totalita, diktatura, policejní stát, konec svobody slova, tisku a myšlení! Policie České republiky nahlíží na nepohodlná média jako na hrozbu pro budoucnost, informuje Sputnik s odkazem na výroční zprávu Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Policie ČR za rok 2018 označuje činnost „alternativních médií“ za hrozbu pro budoucnost.

Je dnešní Hamáčkův Heydrich Švejdar?

Už jen to, že se fízlové a devianti proti svobod z NCOZ zabývají médii a novináři je zrůdné. Kam jsme to dospěli? Co s takovými hovady v rámci Policie? Jak si to mohou vůbec dovolit napsat? Toto jsou zpět StBácké a Gestapácké praktiky. Jak dlouho si to ještě lidé nechají trpět a kdy vtrhnou do sídla NCOZ na Zbraslavi, aby si devianty podali?

„Policie České republiky zveřejnila na svých internetových stránkách výroční zprávu Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) za rok 2018. Tato zpráva v části „problematika terorismu a extremismu“ obsahuje na stránce 26 fráze, z nichž bezprostředně vyplývá, že Police České republiky vidí v některých médiích a novinářské činnosti hrozbu,“ píše s odkazem na činnost NCOZ Sputnik.

Pokud si nějaký dobytek v NCOZ myslí, že Vlastenecké noviny jsou „alternativní“, tak jen dokazuje, že je nejen dobytek policejní, ale navíc i tupý. Vlastecké noviny jsou historiky první noviny v českém jazyce z počátkem v roce 1789.

„Do budoucna byla jako hrozba vyhodnocena činnost tzv. alternativních médií, která mohou výrazně podporovat vyhraněnost a radikální názory svých adresátů,“ stojí ve výroční zprávě NCOZ za rok 2018, aniž by policisté definovali termín „alternativní média“ a uvedli rozdíl mezi „médii“ a „alternativními médii“.

Policie následně poukazuje na vzájemnou spojitost mezi těmito takzvanými alternativními médii a populisty. Poukazují také na skutečnost, že jako své obsahy tato média údajně často prezentují výmysly a teorie spiknutí.
„Velmi často je patrná určitá míra synergie mezi alternativními médii a populistickými subjekty, které vzájemně sdílejí stejná témata a názorové postoje. Obsah obvykle tvoří různé domněnky, které jsou prezentovány jako fakta či konspirační teorie,“ napsal policejní doybtek.

Policejní dobytek v plamenech

NCOZ ve zprávě neupřesňuje, o která „alternativní média“ se konkrétně jedná. Stejně tak konkrétně nejmenuje žádné „populistické subjekty“, o nichž hovoří.

K situaci, kdy lidé vyhledávají kromě tradičních médií i jiné zdroje informací, se na začátku července vyjadřovala i hlavní redaktorka televize RT a agentury Sputnik Margarita Simoňanová. Prohlásila, že kdyby tradiční média dělala poctivě a čestně svoji práci, lidé by se od nich neodvraceli a nehledali by informace jinde.


Pokud si nějaký dobytek v NCOZ myslí, že Vlastenecké noviny jsou „alternativní“, tak jen dokazuje, že je nejen dobytek policejní, ale navíc i tupý. Vlastecké noviny jsou historiky první noviny v českém jazyce z počátkem v roce 1789.

Reklama: