Genderová píča? Chtěla by soudit Lou Fanánka Hagena za písničku Průša je úchyl…

PRAHA | Chlapec pustil na táboře píseň Průša je úchyl od Františka Moravce v jeho solovém projektu Hagen Baden. Co následovalo, když to slyšela vychovatelka, je vážně síla, informují parlamentnilisty.cz o svědectví rodičů o tom jak genderové svině s rodidly, které by ve středověku určitě upálili, vymývají Vašim dětem mozky a przní jim duše.

František Moravec – Lou Fanánek Hagen 90. léta 20. století

„Příměstský tábor ve středních Čechách. Právě ten se stal svědkem pozoruhodné události, k níž došlo poté, co si mladý chlapec pustil oblíbenou píseň svého otce. Jak název napovídá, šlo o skladbu Průša od letité a dnes už i legendární Fanánkovy sestavy Tři sestry,“ píše web o tom, jak jsou děti šikanovány a mučeny genderovými feministickými kundami. Autor článku Tomáš A. Nový nerozlišuje mezi projektem Hagen Baden a kapelou Tři sestry, tak trochu si to zjednodušil.

ParlamentníListy.cz byly o celém dění informovány přímo od jednoho z rodičů, jemuž byla slíbena anonymita. Opakovaně jsme se pokoušeli kontaktovat také vychovatelku onoho příměstského tábora, ta však na žádost o rozhovor nereagovala. Neučinila tak ani škola, ze které děti na odpolední tábor dojíždí. Ale postupně.

„Syn nám odpoledne říkal, že měli mezi hrami chvíli pauzu. Ráno odjedou, pak jsou tam na příměstském táboře obvykle do odpoledne. Hrají fotbal, volejbal, koupou se, co počasí dovolí, asi to zažil každý,“ sdělil redakci rodič, který se s tímto příběhem na ParlamentníListy.cz obrátil.

„A během polední pauzy, což je často tak, že děti sedí u stolu a koukají do mobilu, pustil skladbu Průša je úchyl, kterou zpívá Lou Fanánek Hagen v rámci projektu Hagen Baden. Prý to skoro nikdo neznal, ale když postupně začaly děti vnímat slova, tak zbystřily a smály se,“ pokračuje. Web mylně informuje, že to je píseň kapely Tři sestry, jedná se o solový projekt z devadesátých let Františka Moravce (Lou Fanánek Hagen) s názvem Hagen Baden, ač převážně tvořen lidmi okolo kapely Tři sestry. Průšu v klipu hrál tragicky zavražděný a legendární František Sahula.

No a ve chvíli, kdy to Lou Fanánek Hagen rozjel, přiletěla podle syna zcela rozběsněná paní vychovatelka s tím, „že jde o nekorektní, genderově nevyvážený text, že to bere práva ženám, brání to jakémusi procesu, znevažuje postavení ženy ve společnosti a že by za to měli pana zpěváka soudit! Alespoň tak nám to syn popsal, jelikož některým z vyřčených slov nerozuměl a popsal je vždycky až s odstupem času, když si na něco dalšího vzpomněl,“ uvádí rodič pro ParlamentníListy.cz.

Podle jeho slov je samozřejmě hudba zejména z počátku devadesátých let ovlivněna rockem, ráznými texty a tvrdou hudbou, která nebyla pro všechny snesitelná. Ale že by prý Lou Fanánek Hagen měl být jako textař nebo zpěvák souzen, mu prý přijde za hranou. Co by vychovatelce asi odpověděl ing. František Moravec? Mávl by rukou. František Sahula by jí asi poslal rovnou do prdele, nebo dál?

„Lou Fanánek Hagen (vlastním jménem František Moravec) od roku 1985 zpěvákem a frontmanem skupiny Tři sestry, po revoluci začal skládat pro Těžkej Pokondr, Lucii Bílou, Maxim Turbulenc a písničky pro seriál Šmoulové. V roce 2003 se podílel na složení libreta pro muzikál Kleopatra, spolupracoval i na muzikálech Princezna Zmrzlina a Kat Mydlář. V roce 2009 byl uveden do beatové síně slávy v kategorii osobnost,“ píše Nový a dodává, že za žádnou ze svých stovek skladeb navíc nikdy nebyl perzekvován.

ParlamentníListy.cz se snažily získat vyjádření také od mladé vychovatelky, které je podle našich informací kolem 25 let. Na žádnou z otázek ovšem nereagovala, uzavřel. Pozor Sahula zpíval také v kapele Tři sestry a Synové výčepu pane Nový nejsou Tři sestry, tak jak Hagen Baden nejsou Tři sestry.

Reklama: