Ledové pláže. V Jakutsku se chodí lidé ve vedrech ochladit na místní ledovec

JAKUTSK | V sibiřském městě Jakutsk je neobvyklé vedro – podle předpovědi počasí bude 30 stupňů Celsia ještě několik dní. Když teplota stoupá ve městě, které má pověst nejchladnějšího místa na světě, míří místní obyvatelé k ledovci Buluus, aby se zchladili. Můžete vidět záběry ze zábavy na „zasněžené pláže“.

Ledovec se nachází v údolí 100 km od Jakutsku a je obklopen nedotčenými borovými lesy a malebnými zelenými loukami. Neobvyklá pláž je oblíbeným cílem místních obyvatel i turistů během krátkého léta v Jakutsku.

„Jsem velmi překvapena, jak se ve třicetistupňovém žáru může zachovat teplo a led nic neroztaje. Všechno je skvělé!“ sdílela své dojmy místní obyvatelka Anna Ivanovová, která poprvé navštívila ledovec, kam ji pozvali její přátelé.

„Teplo je až plus 30 a je tady je to okamžitě cítit zima. Rozdíl je tak velký,“ řekl další místní obyvatel Ivan Jevstafjev.

Ledovec Buluus se rozkládá na ploše asi 10 kilometrů čtverečních a netaje ani za horkého počasí, protože leží na permafrostové vrstvě.

Ledovec Buluus