Městská nemocnice Ostrava bude mít nový operační sál

OSTRAVA | Oddělení ORL v Městské nemocnici Ostrava získá druhý operační sál. Po jeho dokončení se výrazně zkrátí čekací doby na operace. V Městské nemocnici Ostrava (MNO) v pavilonu H3 je budován druhý operační sál pro oddělení ORL – Otorhinolaryngologii. Hotový bude do konce září a vznikne na místě původního, který již neodpovídá současným náročným technickým a hygienickým požadavkům.

Městská nemocnice v Ostravě | reprofoto: ostrava.cz

„Vybudování dalšího operačního sálu pro oddělení ušní, nosní, krční nám umožní provést vyšší počet plánovaných operačních výkonů, jak v lokální, tak i celkové anestézii. Objednací doby zejména k operacím štítné žlázy a nádorů příštítných tělísek jsou momentálně až čtyři měsíce. Po zprovoznění druhého operačního sálu se zkrátí na čtyři až šest týdnů. Během rekonstrukce můžeme očekávat zvýšený hluk a prašnost, naši práci budou ovlivňovat ale jen pár týdnů,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

Ve druhém patře pavilonu H3 jsou prováděny stavební a dispoziční úpravy, součástí kterých je modernizace prostoru pro nový operační sál. Mění se také vnitřní rozvody a instalace, osvětlovací a otopná tělesa, povrch podlah a stěn. Instalována bude nová vzduchotechnika a interiérové vybavení. Náklady ve výši 11,2 milionu korun uhradí Fond pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava.

V MNO bude po zprovoznění nového sálu pro ORL dohromady 17 operačních sálů, nejvíce – čtyři má k dispozici oddělení chirurgie.