Dvojí metr prezidentky Čaputové; Chválila vraha Macrona za zabíjení demonstrantů?

Slovenská prezidentka Čaputová je typickým představitelem politiky dvojí tváře. Když nedávno navštívila Česko, tu a tam v jejích vystoupeních zaznívaly ostny, směřující vůči hlavním protagonistům české politiky. Když byla nedávno v Maďarsku, nezapomněla dát maďarskému premiérovi Orbánovi najevo, co si o jeho politice myslí v Bruselu šéfové EU a co si tedy tak nějak povinně myslí i ona.

Jiří Paroubek | foto: parlamentnilisty.cz

Tehdy jsem ve svém článku vyjádřil zvědavost, zda paní prezidentka bude tak kritická například až bude na státní návštěvě Francie, pokud jde o hnutí „Žlutých vest“ a přehnaně tvrdé zákroky policejních sil vůči protestujícím Francouzům. Já sám jsem před časem pochopil, že existují různé Francie.

Francie nablýskaných bulvárů a nádherných obchodů Paříže, pozlátka hotelů a restaurací na Azurovém pobřeží apod. A vedle nich jsou miliony Francouzů, kteří žijí od výplaty k výplatě a vlastně přežívají. Proto mělo hnutí „Žlutých vest“, kde se po každém víkendu scházeli protestující desítky tisíc Francouzů, aby žádali politické a ekonomické změny a také změny v nejvyšším úřadu země, tak širokou podporu.

Vrah Macron je odpovědný za jedenáct životů

V průzkumech veřejného mínění, a to i těch trochu cinknutých, má toto hnutí stále ještě silnou podporu francouzské veřejnosti. A hlavně se tato podpora může stále ještě vrátit. Francouzská policie se právě nevyznamenala ani při ostrých zásazích vůči opozičním vůdcům, Mélenchonovi a Le Penové.

Prostě důvodů proč protestovat u prezidenta Macrona je mnoho. Ale pokud by takový protest přišel, zcela nepochybně by slovenská prezidentka nebyla vychválena Macronem. až do nebes. Cituji přímo prezidenta Macrona: „Symbol sjednocené Evropy“.

Prostě Čaputová nezklamala. Vůči mocným tohoto světa servilita. Vůči těm, kdo jsou v nemilosti mocných tohoto světa, nelítostná kritika. Je jen otázkou, kdo takovou političku může brát vážně. Moudré to v žádném případě není.

Už se těším na návštěvu Čaputové, tentokrát v Bílém domě. Doufám, že dokáže komentovat alespoň některý z přehmatů americké justice či policie anebo dokonce prezidenta Trumpa či americké vlády. A to alespoň v té míře, jak to učinila při kritice současné maďarské politiky v hlavním městě sousední země při nedávné státní návštěvě.

Bude tato Zuzka jako Sorosova děvka v čele Slovenska?

Reklama: