Slinty nejvyššího čučkaře

Poslouchat velkohubé projevy a stanoviska současného ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky si vyžaduje otrlé a apatické publikum. Máte rázem pocit, že dotyčný šéfuje nejmocnější tajné službě světa. Jenže skutek utek‘ a ona silná a uznávaná tajná služba funguje jenom v jeho hlavě.

Jan Kopal

Navíc dotyčný lačnící po generálských prýmkách zapomíná na základní axiom tajné služby spočívající především v tom, že by měla být tajná a o jejím fungování by nikdo neměl mít sebemenších znalostí a povědomí.

Pan Koudelka toto ovšem zjevně nevzal v potaz. Troubí své rozumy na všechny strany, až je všude překoudelkováno a zprávy BIS na potkání rozdávají i hajzbáby v metru.

Koudelka vylezl právě z americké řiti

Působí navíc dojmem propagandisty, který dostal brožurky z 50. let, kde americké imperialistické agenty nahradil čínskými a ruskými. Brouka mandelinku kyberhrozbami a vše pocukroval strašením před nárůstem pravicového extrémismu.

Evidentně připomíná vojáka, který se chystá na minulou válku. Skutečné nebezpečí přijde odjinud a nebude si předem žádat od pana Koudelky svolení a registraci u jeho služby. A on jako správný čučkař bude jenom zírat!