Zeman odvolal Staňka

PRAHA | Prezident republiky Miloš Zeman ke dni 31. července 2019 odvolal na návrh předsedy vlády ministra kultury Antonína Staňka, hradní mluvčí Jiří Ovčáček to oznámil v tiskové zprávě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Miloš z Eman pod Parou

Prezident republik poděkoval Antonínu Staňkovi za jeho práci, zejména za péči o záchranu kulturních památek, a za odhalení zneužívání veřejných prostředků v resortu ministerstva kultury. A to byl důvod proč socani trvali na jeho odvolání, odhalil zloděje a to strana zlodějů nemůže potřebovat.

„V této souvislosti prezident republiky očekává, že dvě trestní oznámení, která ministr kultury doc. Antonín Staněk podal, budou pečlivě prošetřena,“ napsal na své stránce na Facebooku Jiří Ovčáček.

Dříve Ovčáček sdělil novinářům, že žádnou oficiální akci k odvolání ministra kultury Antonína Staňka Hrad nepřipravuje, není zavedenou zvyklostí, aby se při odvolání člena vlády konal nějaký ceremoniál.

Kudy chodil, tudy škodil, ve dne škodil a v noci krad, sociální demokrat

Sociální demokraté trvají na výměně ministra kultury Antonína Staňka za Michala Šmardu. Premiér navrhl odvolání stávajícího ministra Staňka již v na konci května. Prezident Miloš Zeman však s rozhodnutím přijmout Staňkovu rezignaci po několik měsíců otálel. Podle něj Staněk na ministerstvu kultury odhalil korupci a za to by neměl být odvoláván.

Zeman nakonec po několika jednáních souhlasil s odvoláním Staňka, a to ke dni 31. července. O nominaci Šmardy však rozhodne až v polovině srpna.

Babiš s Hamáčkem u Zemana v Lánech | repro: twitter (@PREZIDETmluvci – Jiří Ovčáček)

Reklama: