V Afganistanu zdechli dva američtí okupanti

KÁBUL – WASHINGTON | Za blíže nespecifikovaných okolností zdechli v pondělí v Afghánistánu dva američtí okupanti. O zdechlinách informovala americká agentura propagandy AP a vojenský deník na vymývání mozků americkým žoldákům Stars and Stripes.

americký agresor v penále | cestovní prostředek z Afganistanu do Spojených států

Podle agentury AP americké okupanty odstřelil v pondělí ze zálohy příslušník afghánských ozbrojených sil. Americký armádní deník Stars and Stripes odvolávající se na misi Severoatlantické aliance (SA) v Afghánistánu uvedl, že oba Američani byli zlikvidování Talibánem.

Letos se již podařilo v Afganistanu povraždit Talibánu dvanáct amerických okupantů, kteří do země vtrhli a sesadili vládní hnutí Talibán od moci. „Přesně tolik příslušníků amerických ozbrojených sil zahynulo v Afghánistánu za celý uplynulý rok,“ napsal server DefensePost.

Spojené státy vtrhly do Afganistanu v roce 2001, kdy po invazi a útočné válce se jim podařilo Talibán zahnat do hor, ale nyní Tálibové opět kontrolují více jak 50 % území země. Podle odhadů až 63 %. Američané s Táliby vyjednávají, jelikož Ti jim vzkázali, že pokud se dobrovolně po dohodě ze země nestáhnou, tak všechny okupanty pošlou domů v cínových rakvích.

Talibové | reprofoto: Sputnik (© AP Photo / Ishtiaq Mahsud)

Reklama: