Zemřel herec Zdeněk Srstka

PRAHA | V pondělí ve svých 83 letech zemřel známý herec, kaskadér a moderátor pořadu Chcete mě? Zdeněk Srstka. Smrt herce portálu lidovky.cz potvrdil jeho syn Jiří Srstka. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zdeněk Srstka | repro: žumpa ČT

Zdravotní stav Srstky byl již dlouhodobě špatný a od února nevycházel z domu. Rozloučení s hercem proběhne pouze v rodinném kruhu.

Jeho nejznámější rolí byla postava studenta Mužíka z komedie Marečku, podejte mi pero! režiséra Oldřicha Lipského. Odtud pochází jeho proslulá hláška „Hliník se odstěhoval do Humpolce!“ kterou oznamoval vyučujícímu.

ávodně se věnoval vzpírání a v roce 1957 vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy a v na letních olympijských hrách v Římě v roce 1960 obsadil 9. místo.

Srstka byl průkopníkem kaskadérského řemesla v Československu a stál u vzniku kaskadérské skupiny při barrandovských filmových ateliérech, kterou převážně tvořili bývalí vrcholoví sportovci.

Jiří Srstka byl dvakrát ženatý. Poprvé se oženil v 50. letech. Z prvního manželství měl syna Jiřího Srstku, jenž byl v letech 1993 až 2001 ředitelem Národního divadla. Podruhé se Srstka oženil v roce 2008 s přítelkyní Alenou Dvořákovou, která byla o 14 let mladší. Ta se o něj až do posledního dne starala.

Reklama: