Vládní krize je fraška ignorující vůli občanů

Pokračující politické tahanice kolem odvolání ministra kultury Staňka jsou trapnou a nekončící politickou fraškou. Vinu má na tom ČSSD, v níž probíhá vnitrostranický boj o funkce a křesla, a odpovědnost nese také premiér Babiš, který si ČSSD vybral za koaličního partnera.

Radek Rozvoral

Hnutí SPD plně chápe postoj prezidenta Zemana, který nechce být jen pasivní figurkou v politických tahanicích kolem vlády.

ČSSD dnes fakticky nemá český národní politický program a je plně kontrolovaná zájmy elit EU. Na jejích sjezdech zní „hymna EU“ Óda na radost podle přání EU. Ve vládě je proto, že premiér Babiš ustoupil diktátu z Bruselu a Berlína.

Hnutí SPD považuje návrh ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, kterou schválil Senát, za politický útok na přímo zvoleného prezidenta. Žaloba je načasována tak, aby byla součástí majdanizace české politiky. Prezident Miloš Zeman maximálně využívá znění ústavy ve své práci a má k tomu silný mandát voličů.

Hnutí SPD dlouhodobě podporuje prezidenta a bude hlasovat ve Sněmovně proti této žalobě. V našem politickém programu budeme nadále prosazovat posílení ústavní role přímo voleného prezidenta a zrušení Senátu.

Andreji, vidíš toho vola?