Proč nekritizují vraha demonstrantů Macrona a střelbu do Katalánců při referendu?

PRAHA | „Liberální demokrat Macron nebo španělská vláda v Katalánsku smí nechat mlátit demonstranty, a Putin nesmí?“ ptá se předseda SPD a tím poukazuje na dvojí metr reakcí EU a MZV ČR na demonstrace v evropských státech a Rusku. Je nutné doplnit, že Macron je vrah, jelikož demonstranti ve žlutých vestách nebyli jen mrzačení, že přišli o oči, ruce, nohy, ale byli i policejním dobytkem zabiti.

Tomio Okamura s lidskými bestiemi v zádech

V důsledku nepovolené opoziční akce v sobotu 27. července v centru Moskvy bylo zadrženo 1074 lidí kvůli různým právním přestupkům.

„České ministerstvo zahraničí k tomu na svých sociálních sítích uvedlo, že svoboda shromažďování je garantována mezinárodněprávními závazky, a proto lidem má být umožněno projevit svůj názor i tímto způsobem. K MZV ČR se přidali i evropští politici,“ informuje Sputnik. Dále je nutné připomenout, že takto se chová i český policejní dobytek, který brutálně mlátil demonstranty v Českých Budějovicích, kteří demonstrovali proti policejní brutalitě a cikánskému násilí.

„Toto zatýkání a neúměrné použití síly proti pokojným protestujícím zase znovu podrývá základní svobody vyjadřování, sdružování a shromažďování,“ uvedla mluvčí úřadu šéfky diplomacie EU Frederiky Mogherini. Jak byste dopadli v Bruselu, pokud byste se účastnili nepovolené demonstrace? Tak jako v Praze, Českých Budějovicích, brutálně zbiti policejním dobytkem.

Tomio Okamura v pondělí 29. července na facebooku poukázal na zásah moskevské policie proti demonstrantům protestujícím proti vyřazení některých kandidátů z komunálních voleb, který vyvolal kritiku Evropské unie i českého ministerstva zahraničí, píše dále světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„To je všechno hezké, ale proč Evropská unie a české ministerstvo zahraničí neodsoudily, když španělská vláda brutálně zasáhla proti pokojným demonstracím v Katalánsku? Proč Evropská unie a ministerstvo zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) neodsoudily brutální zásah Macronova režimu ve Francii proti Žlutým vestám, při kterých bylo mnoho lidí těžce zraněno a mají trvalé následky jako vystřelené oči a podobně? Proč se stejným důrazem nevystoupí Evropská unie a české ministerstvo zahraničí proti tomu, že ukrajinská vláda oslavuje fašistické banderovské masové vrahy?“ píše Okamura, ale raději tají, že ve Francii jsou i mrtví demonstranti – Macron je vrah a má na rukou krev demonstrantů.

španělské fašistické represivní složky brutálně útočí na katalánské demonstranty | reprofoto: HS

„Mlácení lidí samozřejmě odsuzuji, ale ať se každému měří stejně. Platí nová obdoba římského hesla, že co je povoleno eurofilovi a sluníčkářovi, není povoleno Rusovi,“ napsal politik. „Nepřipadá Vám takové odsouzení Ruska ze strany Evropské unie a ministrem Petříčkem z ČSSD řízeným ministerstvem zahraničí pokrytecké?“ Zeptal se na závěr předseda české strany.

Francouzský policejní dobytek mrzačí a vraždí lidi


V Katalánsku střílela policie do voličů v rámci referenda gumovými projektily, dále ve Španělsku proběhly demonstrace krajních levicových radikálních hnutí. Během protestů došlo ke střetu s policií, bylo zraněno a zadrženo mnoho lidí. Protesty žlutých vest ve Francii také neproběhly tiše. Stovky lidí bylo zraněno a zadrženo. Poslední nesankcionovaný mítink v Paříži se odehrál po vojenské přehlídce na počest výročí dobytí Bastily 14. července. V slavnostní den se situace změnila v chaos a nepořádky. Několik lidí bylo zraněno.
Ani zranění či zadržení lidí po španělských či francouzských protestech nevyvolalo kritiku ze strany evropské diplomacie nebo českého ministerstva vnitra.