Kosmická loď Progress MS-12 se spojila s mezinárodní kosmickou stanicí ISS

MOSKVA | Včera 31. července z Bajkonuru odstartovala raketa Sojuz-2.1a s kosmickou lodí Progress MS-12, která dodala náklad na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. Hlavním cílem letu je dodávka paliva, vody a jiných nákladů, které jsou nutné pro další používání stanice v pilotovaném režimu.

Kosmická loď Sojuz | foto: sputnik.com

Jak je uvedeno na stránce Roskosmosu, loď dodá na stanici 1,2 tun suchého nákladu, více než tunu paliva v palivových nádržích systému dotankování, 450 kg vody a také 50 kg plynových lahví, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

V přímém přenosu proběhlo spojení kosmické lodě Progress MS-12 s mezinárodní vesmírnou stanicí ISS. Na palubě ISS se nachází posádka, kterou tvoří Alexej Ovčinin, Alexandr Skvorcov, Andrew Morgan, Nick Hague, Christina Koch, Luca Parmitano.

V den 50. výročí od chvíle, kdy poprvé na Měsíci stanul člověk, zamířila na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) nová expedice. Posádku daného letu tvořili kosmonauté Alexandr Skvorcov, Andrew Morgan a Luca Parmitano.

V průběhu expedice ISS – 60/61 je naplánováno téměř 50 experimentů podle programu vědeckého a aplikovaného výzkumu, přičemž pět z nich bude provedeno v automatickém režimu bez účasti posádky.

Orbitální stanice ISS

Reklama: