Politika Spojených států v Zálivu je největší prohrou po Vietnamu

TEHERÁN | Íránský ministr zahraničních věcí Džavád Zaríf označil politiku Spojených států (SS) na Blízkém východě za největší prohru od doby války ve Vietnamu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zarif s americkou sviní v zádech

„Celá tisíciletí byli Íránci silnější než na ně útočící agresoři. Spojené státy utratily sedm bilionů dolarů a prolily řeky krve v našem regionu, ale nakonec to byla jejich největší prohra od doby války ve Vietnamu,“ napsal Zaríf na své stránce na Twitteru.

Zaríf vyzval vůdce SS Donalda Johna Trumpa, aby odmítl falešný příběh skupiny B a její touhu po nekonečné válce. „Skupinou B“ nazývá Zaríf spolčené poskoka vůdce SS pro rozpoutání války Johna Boltona, izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, korunního prince Saúdské Arábie Mohammeda bin Salmána a korunního prince Spojených arabských emirátů Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana.

„Diplomacie znamená rozumnost, ne slabost,“ dodal Zaríf. Své sdělení Zaríf doplnil výňatkem z článku poradce poskoka vůdce SS Johna Boltona z roku 2017, kde zdůraznil Boltonova slova o tom, že Írán nikdy nevyhrál ani jednu válku a nikdy neprohrál v jednání.

John Bolton | Laskavost zmrdovi přímo z očí vystupuje | Žere tento dobytek děti? | repro: YTB