Zřícení americké stíhačky v Kalifornii si vyžádalo sedm zraněný, po pilotovi se pátrá

CHINA LAKE | Nedaleko letecké základny amerického vojenského námořnictva China Lake v americkém státě Kalifornie se ve středu zřítil stíhací bombardér F / A-18E Super Hornet. O osudu pilota nebylo bezprostředně po nehodě nic známo. Informovala o tom zpravodajská televize CNN.

Pátrání po pilotovi | foto: Panamint Springs

„Přibližně v 10:00 hodin (19:00 SELČ) došlo k havárii F / A-18E, v současnosti probíhá pátrací akce,“ uvádí se v prohlášení vzdušných sil amerického vojenského námořnictva.

Pád vojenské stíhačky v americkém Národním parku Death Valley si vyžádal sedm zraněných lidí. Mluvčí Naval Air Station Lemoore Lydia Bock uvedla, že v současnosti pátrají po pilotovi, který byl na rutinním cvičení.

„Zatím není známo, co se stalo s pilotem,“ vyjádřila se čtyři hodiny po nehodě. Na pátrací akci se podílí vojenská helikoptéra.

F / A-18E Super Hornet

Vojenská letecká základna China Lake, která je největší svého druhu, se nachází v západní části Mohavské pouště, přibližně 240 kilometrů severně od města Los Angeles. Jejím posláním je uskutečňovat podpůrné, výzkumné, zkušební a hodnotící programy vzdušných sil amerického vojenského námořnictva.

Na místo vyslali sanitky. Mluvčí parku Patrick Taylor potvrdil, že podle prvních informací utrpělo lehká zranění sedm turistů. KABC-TV s odvoláním na turisty uvedla, že zranění jim způsobily kousky předmětů z pádu a exploze stroje F / A-18 Super Hornet.

Turisté také řekli, že právě fotografovali na vyhlídkovém stanovišti, když najednou letadlo vrazilo do skály. Toto místo přitom vyhledávají obdivovatelé letadel, které zde často létají přes úzký kaňon.

Reklama: