Socanské mrdky zase vydírají!

PRAHA | ČSSD dává ultimátum: Pokud nám ministryně financí Alena Schillerová nepřidá, jsme připraveni opustit kabinet, informuje o dalším kole nekonečného vydírání socanských zlodějů a lidského odpadu ve vládě světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Zloduch Hamáček a zlosyn Babiš | repro: havloidní žumpa ČRo

Po ukončení procesu odvolání ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) ve vládni koalici zraje nový konflikt. Tenkrát se tyká státního rozpočtu. Sociální demokraté nejsou spokojení s dosavadním návrhem výdajů pro svá ministerstva.

Jak informuje agentura ČTK, sociální demokraté nepodpoří návrh rozpočtu pro rok 2020, dokud se neshodnou na navýšení rozpočtu pro svá ministerstva. Pro pět ministerstev hlásí nedostatek 20 miliard, což je normální vydírání.

Kudy chodil, tudy škodil, ve dne škodil a v noci krad, sociální demokrat

Vnitro pro optimální činnost potřebuje pět až šest miliard navíc, oproti návrhu rozpočtu, se kterým přišla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ministerstvo práce a sociálních věcí – 11 miliard, ministerstva zahraničních věcí i zemědělství postrádají shodně 1,5 miliardy, ministerstvo kultury – přes 700 milionů.

„Pokud máme zajistit bezpečnost, není možné, aby policisté jezdili v autech, která mají najeto čtyři sta tisíc kilometrů, a hasiči používali výsuvné žebříky staré několik desítek let,“ řekl ministr vnitra a předseda sociální demokracie gestapák a islamofilní pošuk Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Podle Hamáčka žádné jednání o nárocích ministerstev nad návrh rozpočtu s nimi provedeno nebylo, protože ministryně financí i její náměstek měli dovolenou. V srpnu by se tak měla podle Hamáčka rozjet odborná diskuse. Ministři ČSSD pro návrh rámce státního rozpočtu nehlasovali, do konce září je ale podle Hamáčka na jeho úpravu času dost.