Zeman jede na dovolenou…

PRAHA | Miloš Zeman dnes zahajuje dvoutýdenní dovolenou. Tu bude trávit na zámku v Lánech. Spolu s ním bude mít dovolenou i jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

zprava Miloš Zeman a Jiří Ovčáček | reprofoto: PL

Prezident Zeman bude dovolenou trávit na zámku v Lánech. To je změna oproti předchozím letům, kdy dovolenou trávil v moravském Novém Veselí, kde pobýval předtím, než se přestěhoval do Prahy na Hrad. Z této moravské vesnice pocházejí i fotografie, jak se Miloš Zeman plaví na svém nafukovacím člunu na místním rybníku.

V posledních letech ale prezident tráví dovolenou na zámku v Lánech stále častěji. „Upozorňuji redakce, že pan prezident bude mít do poloviny srpna dovolenou. Stejně tak bude mít dovolenou i tiskový mluvčí. K dispozici budu na e-mailu, jen v případě opravdu závažných událostí. Pokud jde o ministerstvo kultury, do ukončení dovolené nechystáme žádné vyjádření!“ prohlásil na svém Twitteru prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident Zeman již část dovolené letos měl – na přelomu června a července plánoval strávit několik dní v Novém Veselí. Plánovanou dovolenou ale přerušil kvůli neshodám v koalici ohledně postu ministra kultury.