Mu-Slimácký vetřelec zavraždil ve Stuttgartu muže na ulici mečem za bílého dne.

STUTTGART | Ve Stuttgartu v městské části Möhringen byli lidé svědky brutální vraždy na ulici za bílého dne. Na videu je vidět vražda muže mečem před mnoha svědky. Místním obyvatelům se podařilo vše natočit na video.

Ilustrační snímek

Na videu je slyšet křik. Dvě ženy stojí vedle malého auta, za ním dochází k vraždě. Někdo to celé natáčí a říká: „Ten ho ubodá k smrti.“

Útočník zvedá obě ruce nad hlavu, aby ubodal muže (36), který očividně leží před ním na silnici. Oběť útoku zemřela, informovala policie v tiskové zprávě.

Z vyjádření německých strážců pořádku je patrné, že 31. 7. došlo na ulici Fasanenhofstraße ve Stuttgartu k vraždě okolo 18:15 místního času. Obětí je muž ve věku 36 let. Ten nehledě na okamžitý příjezd záchranářů podlehl svým zraněním. Podezřelý po činu z místa utekl na kole. Police nasadila do pátrání po něm vrtulník, muž byl následně zadržen. Probíhá další vyšetřování, zdali se skutečně jedná o podezřelého.

Podle informací televizní stanice RT Deutsch policie následně sdělila, že podezřelým je 28letý Syřan. Zadržený podle všeho žil s obětí ve stejné čtvrti na ulici Fasanenhofstraße. Motiv zatím zůstává nejasný.

Německý portál Bild informoval o tom, že obětí je německý Kazach. „Desítky obyvatel a procházejících lidí se staly svědky tohoto krvavého útoku,“ píše portál.