Rusofobie na steroidech: Britský generál srovnal IS a Ruskou federaci

LONDÝN | V armádě Spojného království Velké Británie a Severního Irska vznikl útvar pro „bránění kybernetickým hrozbám“. Takzvaná Šestá divize umí mimo jiné ovlivňovat veřejné mínění, reagovat na kybernetické útoky a provádět preventivní útoky. Píše The Daily Telegraph.

Britský bastard a vrah generál poručík Ivan Johnes | repro: youtube


Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak podle generála Ivana Jonese, velitele britských pozemních sil, bude divize působit nad a pod prahem obyčejného konfliktu.

Jako nedůležitější cíle vytvořené novou vojenskou strukturou Daily Telegraph nazývá bránění nebezpečné činností Ruska a hrozbám technologicky vyspělých teroristických skupin, jako je IS.

„Musíme rozvíjet naši asymetrickou převahu a soustředit své úsilí na organizaci zpravodajské a informačně-operativní činnosti, na vedení válek v kyberprostoru, na elektronické války a netradiční metody vedení válek,“ řekl Jones.

Generál také dodal, že v současné době se hranice mezi konvenčními a netradičními metodami válčení stále více stírají, k čemu se musí ozbrojené síly země adaptovat.

Union Jack v plamenech | repro: FARS

Uvádí se, že šestá divize byla vytvořena z řad zaměstnanců pravidelné armády i záložníků. Většina zaměstnanců byla převedena z jiných jednotek královské armády, zbytek ze struktur královského letectva a námořnictva. Podle britských novin až dosud západní obranné a vojenské organizace zdlouhavě reagovaly na „ruskou agresi“ v kyberprostoru.

Ruské velvyslanectví v Británii dříve prohlásilo, že kybernetické útoky, o nichž britští ministři mluví, nejsou skutečným problémem, ale jedním z důvodů eskalace protiruských nálad. Na diplomatickém zastupitelství poznamenali, že Rusko opakovaně a na různých úrovních nabízelo britským partnerům spolupráci v oblasti kybernetických útoků, ale k žádné reakci Londýna nedošlo, což svědčí o nedostatku zájmu o profesionální vzájemně respektující dialog.