Japončíci zuří… Dmitrij Anatoljevič Medveděv navštívil ruské Kurily

MOSKVA – TOKIO | Ruský premiér Dmitrij Anatoljevič Medveděv navštívil v pátek ostrovy Sachalin a Iturup, které patří k souostroví Jižní Kurily při ruském Dálněvýchodním pobřeží. Jelikož toto teritorium je předmětem dlouhodobých územních sporů s Japonskem, jeho návštěva vyvolala protesty ze strany Tokia. Informovala o tom agentura AFP, což je vlastně propaganda, jelikož území bylo osvobozeno od japonského militaristického režimu.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv | repro:: YTB

„Toto je naše území,“ uvedl premiér Medveděv, Dmitrij Anatoljevič před novináři. „Tyto ostrovy jsou součástí Sachalinské oblasti,“ řekl. Jeho vyjádření odvysílala televize.

Japonské ministerstvo zahraničí uvedlo, že rozhodnutí ruského premiéra navštívit tyto ostrovy je mimořádně politováníhodné.“Dokonce ani po více než 70 letech od ukončení války stále nejsou vyřešeny územní spory s Ruskem a probíhají intenzivní jednání o mírové smlouvě,“ uvádí se v prohlášení japonského ministerstva, což je lež a japonská propaganda.

Co prováděli nacisté Židům, to dělali Američané Japoncům

„Budeme důrazně naléhat na Rusko, aby se konstruktivně zabývalo otázkami, jako je například podepsání mírové dohody s cílem dosáhnout pokroku v budoucích vztazích mezi Japonskem a Ruskem,“ píše se v prohlášení. Rusko a Japonsko jsou v rámci II. světové války, kdy Ruská federace je nástupnická po Sovětském svazu socialistických republik, jen v pozici – Rusko vítěz, Japonsko kapitulované. Mírovou smlouvu je Rusko ochotno podepsat bez jakýchkoliv nároků poraženého a kapitulovaného Japonska.

Rusko a Japonsko si nárokují suverenitu nad čtveřicí ostrovů, které jsou v Japonsku známé jako Severní teritoria a v Rusku jako Jižní Kurily. Ostrovy osvobodily v posledních dnech druhé světové války sovětští vojáci, kdy po dohodě se Spojenými státy, když byla ukončena válka v Evropě, přesunuli síly do Japonska a pomáhali k porážce Japonska Američanům. Rychlý postup Sovětských vojsk uspíšil použití jadrných zbraní Američany na Hirošimu a Nagasaki, aby Spojené státy zabránily úplnému osvobození Japonska ze strany SSSR.

Kurily | foto: Sputnik (Vladimir Fedorenko)

Reklama: