Střeleci v El Pasu postříleli minimálně 20 osob

EL PASO | Masakr spáchaný střelci v sobotu v obchodním centru ve městě El Paso v americkém státu Texas má 20 obětí. O tragédii informuje televizní stanice CNN.

Dříve informovala místní média o tom, že na západě Texasu došlo v sobotu ke střelbě v nákupním centru Walmart. Zahynulo 20 lidí a 26 dalších utrpělo zranění. O jejich stavu nejsou žádné informace.

Střelců bylo několik, upřesňovala média s odkazem na místní policejní síly. Policie zadržela jednoho podezřelého v souvislosti se střelbou. Oblast okolo obchodního centra je stále uzavřena. Střelba skončila, ale smrtelné nebezpečí stále přetrvává.

„Momentálně se tam nestřílí, nebezpečí však trvá. Naši lidé uzavřeli oblast operace. Bude lepší, aby nyní do obchodního centra nikdo nechodil,“ uvedl zástupce místní policie pro TV Fox bezprostředně po útoku.

Na publikovaných videozáznamech na sociálních sítích je vidět, že oběti a ranění jsou jak vevnitř centra, tak i venku.​ Na jednom videu se návštěvníci schovávají za nábytkem, v pozadí jsou slyšet výstřely.

Policejní dobytek zastřelil nevinnou ženu omylem

Po střelbě v El Pasu | repro: nytimes.com (Briana Sanchez / The El Paso Times, prostřednictvím Associated Press)