Pentagon testuje systém masového špehování ze stratosféry

LONDÝN – WASHINGTON | Ministerstvo obrany Spojených států (SS) v šesti státech Unie zkouší systém masového sledování pomocí experimentálních stratosférických špionážních strojů, informují noviny The Guardian s odkazem na dokumenty, které byly podány do americké Federální komunikační komise, píše slovenský deník HlavnéSprávy.sk.

Pentagon – Doupě světového terorismu

Jak uvedli v jednom z dokumentů společnost Sierra Nevada Corporation podala přihlášku na zkoušku sítě nad Jižní Dakotou pro organizaci stabilního dohledu, aby mohli zabránit nelegálnímu obratu drog a hrozbě pro vnitřní bezpečnost. Federální komunikační komise SS schválila provedení zkoušek od poloviny července do září tohoto roku.

Podle The Guardian se zkoušek zúčastní do 25 bezpilotních létajících stojů, které jsou rozmístěny ve stratosféře ve výši více než 19 kilometrů. Nacházejí se nad Jižní Dakotou, některými částmi Minnesoty, Iowy, Wisconsinu a Missouri.

Létající stroje jsou řízeny technologicky náročnými radarovými systémy, pomocí kterých se dá zároveň zmonitorovat pohyb jednotlivých dopravních prostředků v jakémkoliv čase a v jakémkoliv počasí.

Zkoušky probíhají na základě objednávky Jižního velení armády Spojených států, které odpovídá za likvidaci výjimečných situací, sběr dat a spolupráci v oblasti Karibského regionu, Centrální a Jižní Ameriky. Tedy vojska na okupaci Latinské Ameriky Spojenými státy.

Reklama: