Lynčovat Hamáčka? Novinářský odpad, policejní dobytek a lidské hyeny; Spáchala i policie zločin nešetřením napadení Ladislava Jakla?

PRAHA | Český politik, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předseda politického hnutí SPD Tomio Okamura podrobil kritice vyšetřování incidentu s napadením Ladislava Jakla, člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílaní RRTV za SPD a někdejšího tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause. Pustil se i do médií, která podle něj případ bagatelizovala a zlehčovala, ale i do policie, které podle Jakla porušila zákon a možná spáchala i zločin.

Myslí si Okamura, že je Hamáček i čuráček?

„Útočník dosud nebyl potrestán! Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za SPD šedesátiletý Ladislav Jakl, který byl koncem května v pražském metru brutálně a srabácky zmlácen devětadvacetiletým sluníčkářem a vysokoškolským studentem Danielem Rubínem jen za to, že zastává názory SPD, nyní zveřejnil fotografie svého ramene zaznamenané krátce po útoku,“ píše Okamura, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Co takovými policajty? Lynčovat a na stromy je rovnou jako vánoční ozdoby pověsit?

„Láďa Jakl v této souvislosti připomněl výroky tohoto brutálního násilníka Daniela Rubína, který médiím tvrdil, že Láďu Jakla pouze jednou lehce udeřil do ramene. Nakolik jsou výrazné modřiny takřka na celé ruce následkem „jedné drobné“ rány, posuďte sami…,“ sdělil. Politik uvádí, že se Jakl po incidentu musel podrobit řadě lékařských vyšetření a měl problémy se spánkem.

„Tady vidíte v praxi představy sluníčkářů o demokracii – když nemáš naše názory, tak tě zmlátíme nebo občansky zlikvidujeme! Je to hnus. Je to sluníčkářský fašismus, který podporují také politici tzv. demokratického bloku, novináři a aktivisté z neziskovek!“ napsal Okamura.

Ve sněmovně projednali fyzické útoky na Ladislava Jakla

Dále politik kritizoval policii za to, jak se postupuje ohledně řešení případu napadení na Jakla. Ta podle něj věc ukončila a předala záležitost k vyřešení Úřadu městské části Praha 1. „Na Praze 1 vládne sluníčkářská koalice hnutí Praha Sobě poslance KDU-ČSL Jana Čižinského s Piráty. A Úřad městské části Praha 1 se vůbec nezabývá fyzickým napadením, ale pouze slovními urážkami Daniela Rubína vůči Ladislavu Jaklovi! Láďa se to dověděl z dokumentu, který mu sám úřad poslal a žádá ho o souhlas se zahájením přestupkového řízení. Vzhledem k tomu, že úřad nechce Rubína trestat za napadení, Láďa Jakl souhlas vyslovit odmítá, protože by tím dle svých slov přistoupil na to, že nebyl napaden,“ komentuje Okamura.

Okamura dodal, že se v této souvislosti Ladislav Jakl obrátil se stížnosti ohledně konání policie na pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovu. Lídr SPD poté vynadal i některým českým mediím, která podle něj nevěnovala dost pozornosti případu napadení na Jakla a zlehčovala ho. „Připomínám, že novinářská žumpa v čele s Bakalovým časopisem Respekt a Deníkem N toto brutální napadení o generace staršího člověka mladým sluníčkářem bagatelizovala a zlehčovala. Je to novinářský odpad a lidské hyeny,“ napsal.

Reportáž: Poslanci projednali opakovaný fyzický útok na radního RRTV Ladislava Jakla

Dvojí metr, už by to chtělo udělat pořádek. Policajti se musí bát lidí a ne lidí fízlů!

FERI NEGRcaj tu

V dubnu byl Dominik Feri napaden dvěma muži na koštu vín v Boršicích na Uherskohradišťsku. Po útoku byl poslanec s řeznou ránou na zádech převezen do nedaleké nemocnice, z níž byl po ošetření následující den propuštěn. V souvislosti s útokem se okamžitě začalo hovořit o rasisticky motivovaném činu. Dle svědků mělo totiž během napadení dojít také na narážky ohledně Feriho původu. Většina přítomných, včetně starosty Boršic, si ale stojí za tím, že šlo spíše o hospodskou potyčku, za kterou mohl alkohol.

Na dvojí metr medií v popsání incidentu s Ferim a Jaklem upozornil i Institut Václava Klause. Ten poukázal na to, že na rozdíl od napadení na poslance TOP-09, incident s Ladislavem Jaklem tolik mediální pozornosti nedostal, ačkoliv šlo podle institutu o daleko agresivnější útok.

Kříženec Dominik Feri dostal na Moravě po tlamě až ho vezli

Na konci května byl Jakl zmlácen v pražském metru kvůli svým politickým názorům. Tehdy ho pachatel napadl v metru se slovy: „Ty seš Jakl, ten lídr SPD.“

Publicista měl kvůli tomuto útoku potlučenou hlavu a levé rameno, lékařskou pomoc však bezprostředně po napadení nevyhledal. Následující den se ale přece jen na pohotovost vydal, a to kvůli podezření na vnitřní poranění dutiny břišní. O pár dní později byl politik znovu fyzicky napaden ve zlínském hotelu při snídani. To se neřešilo vůbec. Hamáček by měl být zlynčován? Jak může být stále ministrem vnitra, když policie nekoná při napadení úřední osoby, jelikož člen rady je úřední osoba.

Policejní dobytek

Je dnešní Hamáčkův Heydrich Švejdar?

„Bývalý tajemník prezidenta Klause a nynější člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl, který byl koncem května v metru napaden, podává stížnost pražské vrchní státní zástupkyni. Policie podle něho porušila pravidla a znevážila jeho důvěryhodnost,“ píšou parlamentnilsity.cz.

Jak policie, tak později MČ Praha 1 a hlavně média v souvislosti s útokem psala pouze o Jaklovi, ale jméno útočníka zůstávalo celou dobu skryto. „Ta asymetrie se mi zdá nespravedlivá. Chodil po spřátelených redakcích, aniž by byl konfrontován s jakoukoli doplňující otázkou či s čímkoli jiným, a vypráví svou verzi příběhu. Usnesení městské části není žádný tajný dokument, tak se o podstatnou informaci, kterým je jméno útočníka, lze podělit,“ uvedl na brífinku Jakl.

„Stejně jako já, co už prožívám dva měsíce, by i on měl být konfrontován s tím co řekl, jak to řekl, a zda je vůbec možné, aby to proběhlo tak, jak říká. Mohl jsem to jméno nechat uniknout, ale není to můj styl, tak se já nechovám. Do této doby byl stav velmi nespravedlivý a toto je jediné, co pro narovnání spravedlnosti mohu udělat, aby i druhá strana dostávala nepříjemné a často i dost zlomyslné otázky, jako jsem za poslední dva měsíce dostával já,“ uvedl Ladislav Jakl.

„Šlo o pečlivě připravený příběh, který ten člověk roznesl do spřátelených redakcí a měl to nejspíš připravené s právníkem,“ míní Jakl. Rubínovo svědectví zveřejnily třináct dní po incidentu Respekt a Deník N.

Pokud jde o stížnost, kterou Ladislav Jakl odeslal Lence Bradáčové, pražské vrchní státní zástupkyni, tam jde o prošetření postupu policie, která podle Jakla nekonala, jak měla.

„Vzhledem k veřejné funkci, do které jsem byl zvolen Poslaneckou sněmovnou, považuji medializovaná vyjádření policejních orgánů za nápomoc při znevážení mojí důvěryhodnosti a při pomluvě a za porušení zákonem stanovených procesních pravidel. O porušení práva na ochranu informací osobního charakteru ani nemluvě. Žádám o prověření zákonnosti a korektnosti dosavadního procesního postupu výše označených orgánů Policie ČR,“ píše Ladislav Jakl ve stížnosti, jejíž znění poskytl v pátek médiím.

Reklama: