Cikánské gheto Luník IX v Košicích je bezpečnější než islamizovaný Londýn prašivým psem Khanem coby starostou

KOŠICE | Britský youtuber přicestoval na Slovensko, aby odhalil pro Brity něco děsivého: Cikánská čtvrť bezpečnější než Londýn! Takhle zapůsobil košický Luník IX, informuje Sputnik ve svém titulku nad článek o objevu britského cestovatele.

Brit Ben: Na Luníku IX jsem se cítil bezpečněji, než v Londýně

Brit Ben známý pod pseudonymem Bald and Bankrupt zažil příjemné překvapení, a to na Slovensku. Navíc během návštěvy cikánského sídliště v Košicích, píše agentura v perexu svého článku.

Youtuber, který natáčí dobrodružná videa na populární stránky Youtube, prozradil v exkluzivním rozhovoru pro Nový Čas detaily, spojené s návštěvou nechvalně známého sídliště na východě Slovenska.

Krátká návštěva Luníku IX zbourala youtuberovi předsudky o tomto místě. Navíc, navzdory tomu že na Slovensku Brit strávil poměrně málo času, je rozhodnutý vrátit se a natočit video o krásách Slovenska.

Na Luníku IX jsem se cítil bezpečněji, než v Londýně

Svoje rozhodnutí natočit výše zmíněnou cikánskou lokalitu youtuber vysvětlil tím, je jeho kanál je o místech, která turisté obvykle nenavštíví. Navíc slyšel hodně hororových příběhů o tom, jak nebezpečný Luník IX je, a tak ho napadlo, že tam pojede a zjistí na vlastní oči, jestli je to pravda.

V rozhovoru dodal, že chtěl zároveň lidem ukázat jinou tvář Evropy. Během cestování doprovodila Brita kamarádka z Běloruska, která žije v Praze. Ta by mu, podle jeho slov, mohla pomoct s tlumočením. Nicméně youtuber se přiznal, že se před cestou trochu bál.

„Slyšel jsem hrůzostrašné příběhy od Slováků. Tvrdili, že mě určitě okradou, nebo dopadnu ještě hůř. Na cestě autobusem z centra Košic na Luník jsme se však setkali s vřelými a přátelskými Gipsy, kteří nám řekli, že se nemusíme bát, že budeme v bezpečí. A byla to pravda. Lidé, které jsme potkali, byli přátelští a místní byli šťastní, že se zajímáme o jejich životy. Ani jednou jsem se necítil nebezpečně,“ uvedl.

Brit rovněž zdůraznil, že Slovensko je nádherná země, kde jsou lidé neuvěřitelně zdvořilí a nápomocní.“Na Luníku IX jsem se cítil bezpečněji, než v Londýně,“ popsal své dojmy populární cestovatel.

Reklama: