Bude to sranda. Jiří Ovčáček bude mít vlastní pořad na TV Barrandov

PRAHA | Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček bude mít víc práce. Nepůjde však o činnost na Hradě, Zemanův mluvčí bude moderovat vlastní televizní pořad na stanici Barrandov, kterou vlastní Jaromír Soukup. Zjistily to ParlamentníListy.cz, které také o tom informují.

Jiří Ovčáček

Dosud jste mohli Jiřího Ovčáčka vídat na televizních obrazovkách v roli tiskového mluvčího prezidenta republiky, když komentuje nejrůznější stanoviska hlavy státu nebo reaguje na aktuální politické dění.

Nejpozději od podzimních měsíců se divákům mluvčí Miloše Zemana představí z druhé strany, v roli moderátora, který bude zpovídat vybrané hosty.

Půjde o talk show, která pravděpodobně ponese Ovčáčkovo jméno. Prezidentský mluvčí si bude sám vybírat hosty, s nimiž si v neformální atmosféře bude povídat. TV Barrandov tento pořad divákům nabídne dle předpokladu s týdenní frekvencí.

Informace ParlamentníchListů.cz o probíhajících intenzivních přípravách na výrobu pořadu potvrdil výkonný ředitel Soukupova mediálního domu Dan Köppl s tím, že první díl se vysílat bude během podzimu, možná už koncem srpna.

Samotný Ovčáček působí z chystaného projektu nadšeně. „Je to skvělý nápad a pro mne obrovská výzva, a hlavně náročná zkouška. Chci nabídnout divákům pořad s úsměvem, laskavý, odlehčený a bez smrtelně vážné politiky. A především, bude to pořad o zajímavých hostech, nikoliv o Ovčáčkovi,“ sdělil mluvčí redakci PL.

Jména prvních hostů zatím mluvčí odmítl prozradit. Na dotaz, zda si do své talk show pozve i prezidenta Zemana, Ovčáček reagoval: „Možná přijde i pan prezident. Nechme se překvapit!“

ParlamentníListy.cz též zajímalo, zda nebude moderátorská role narušovat dosavadní Ovčáčkovu práci na Hradě pro prezidenta, kterému je k dispozici prakticky nepřetržitě. Žádná omezení však mluvčí nevidí.

„Pořad se bude předtáčet dle mých časových možností,“ uvádí. Kladné stanovisko k „televizní kariéře“ dal svému mluvčímu i jeho šéf, prezident Miloš Zeman. „Pan prezident s mou účastí v pořadu souhlasí,“ konstatoval Jiří Ovčáček pro PL.

Bývalý novinář Jiří Ovčáček dosud v roli televizního moderátora nikde nepůsobil, půjde tak o jeho premiéru. Na TV Barrandov nicméně už delší čas hostuje coby respondent a komentátor v jednom z pořadů vlastníka této stanice Jaromíra Soukupa.

Reklama: