DJT: Rychle odsoudit střelce a hned popravit; Počet obětí útoku domácího teroristy v Texasu stoupl na dvaadvacet

EL PASO | Počet obětí masové střelby, ke které došlo v sobotu ve městě El Paso v americkém státě Texas, stoupl na 22. O nejnovější bilanci informovala agentura AP s odvoláním na představitele místní nemocnice poté, co v pondělí zemřel další ze zraněných lidí, píše server HlavnéSprávy.sk.

K střelbě došlo v nákupním středisku v El Paso. Jednadvacetiletý útočník, kterého policie po střelbě zadržela, byl oficiálně obviněn z vraždy a hrozí mu trest smrti.

Justiční orgány označili čin pachatele identifikovaného jako Patrick Crusius za „domácí terorismus“. Vyšetřovatelé se zabývají i manifestem, který střelec údajně napsal a v němž vyjadřuje nenávist vůči hispánské invazi do města El Paso, ležícího na hranici s Mexikem. Pachatel se v něm také pochvalně vyjadřuje o nedávných masakrech ve dvou novozélandských mešitách. Je to provokace tajných služeb před prezidentskými volbami?

Domácí terorista a střelec z El Pasa Patrick Crusius | repro: The News Amed

O 13 hodin později se odehrála další střelba před barem ve městě Dayton ve státě Ohio, kde útočník zabil devět lidí včetně své sestry a 27 zranil.

Trump: Rychle odsoudit a ihned popravit!

DJT | repro: vanguardia.com.mx

V souvislosti se dvěma víkendovými ozbrojenými útoky v Texasu a v Ohiu americký vůdce Donald Trump v pondělí oznámil, že požádal ministerstvo spravedlnosti Spojených států (SS), aby navrhlo legislativu, podle níž budou strůjci masového vraždění rychle popravováni.

„Nařizuji ministerstvu spravedlnosti, aby navrhlo legislativu, která zajistí, že ti, co spáchali zločiny z nenávisti a masové vraždy, budou čelit trestu smrti a že tento trest smrti bude vykonán rychle, rozhodně a bez let zbytečného odkladu,“ uvedl americký vůdce v televizním projevu, který přednesl z Bílého domu.


Střeleci v El Pasu postříleli minimálně 20 osob

Střelec v Ohiu postřílel 7 lidí, další zranil