Novým bezpečnostním ředitelem DPP se stal Bohdan Frajt

PRAHA | Na pozici bezpečnostního ředitele Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) k 1. srpnu 2019 nastoupil Bohdan Frajt. Do funkce jej 18. června 2019 zvolilo představenstvo DPP. Bohdan Frajt má v oblasti bezpečnosti dlouholeté zkušenosti, působil na Magistrátu hl. m. Prahy i u policejních složek.

Vozovna Kobylisy | repro: DPP

„Tento post je pro mě velkou ctí a přijímám ho s opravdovým respektem. Je to zajímavý profesní posun a věřím, že všechny úkoly, které před námi stojí, uchopíme jako tým svědomitě a s plným nasazením,“ říká Bohdan Frajt, bezpečnostní ředitel DPP.

„Věřím, že pod vedením Bohdana Frajta dojde k dalšímu rozvoji bezpečnostního úseku DPP. Čeká na něj řada důležitých úkolů,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP, a doplnil: „Výhodou je, že pan Frajt dobře zná komunální problematiku. Přeji mu v nové funkci a působišti hodně úspěchů.“

Bohdan Frajt donedávna působil jako ředitel Správy služeb hlavního města Prahy. Vedl organizaci s 320 zaměstnanci a měl na starosti plnění úkolů uložených Krizovým štábem hl. m. Prahy v rámci běžných i mimořádných událostí, například protipovodňovou ochranu hl. m. Prahy. Dále pak provoz městského rádiového systému Tetra nebo třeba provoz a rozvoj Školícího a výcvikového zařízení Žihle (výcvik strážníků Městské policie hl. m. Prahy či členů Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy apod.).

V minulosti působil na postu zástupce ředitele a vedoucího oddělení Odboru kontrolních činností a v pozici metodika správního řízení Odboru dopravně správních činností, obojí na Magistrátu hlavního města Prahy. Od druhé poloviny devadesátých let pracoval u Policie České republiky v Ochranné službě PČR a na Obvodním ředitelství PČR v Praze 6.

Titul MBA (Master of Business Administration) v oblasti bezpečnostního a krizového managementu obdržel na Central European Management Institute, který se zaměřuje na profesní rozvíjející vzdělávání vedoucích zaměstnanců a odborníků z oblasti bezpečnosti a krizového řízení. Bakalářský titul získal na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, magisterský pak na Masarykově univerzitě v Brně. Na střední škole jej okouzlilo povolání policisty, pomaturitní studium proto absolvoval na Střední policejní škole Ministerstva vnitra ČR v Holešově.

Od roku 2013 je členem Povodňové komise hl. m. Prahy, byl také tajemníkem Protikorupční komise Rady hl. m. Prahy.

Ve volném čase se nejčastěji věnuje cestování a aktivnímu sportování, zejména tenisu, badmintonu, lyžování nebo rekreační střelbě. Jeho největším celoživotním koníčkem ale zůstává jachting. Je držitelem mezinárodního průkazu vůdce rekreačního plavidla či chorvatského kapitánského průkazu kategorie B.