Dvojí metr Kalouska: Rusko je prý „říše zla“ kvůli zatýkání demonstrantů, ve Francii je masakrují a to Kalousek mlčí

Zástupce tzv. demokratického bloku a předák TOP 09 Miroslav Kalousek předvádí obrovské pokrytectví, když o Rusku říká v souvislosti se zásahem proti demonstrantům, že je to „říše zla“. Mlácení lidí je samozřejmě odsouzeníhodné, ale ať se každému měří stejně.

Tomio Okamura

Proč Kalousek neřekl například o Španělsku, že je to „říše zla“, když španělská vláda brutálně zasáhla proti pokojným demonstracím v Katalánsku? Proč neodsoudil brutální zásah Macronova režimu ve Francii proti Žlutým vestám, při nichž bylo mnoho lidí těžce zraněno a mají trvalé následky jako vystřelené oči a podobně?

Proč se stejným důrazem nevystoupí Kalousek proti tomu, že ukrajinská vláda oslavuje fašistické banderovské masové vrahy? Je mi stydno za každého českého politika, který tyto zločiny francouzské, španělské či ukrajinské vlády zlehčuje a přehlíží.

„Liberální demokrat“ Macron smí nechat mlátit demonstranty, a Putin nesmí? Mlácení lidí je samozřejmě odsouzeníhodné, ale ať se každému měří stejně. Stejně pokrytecké je i prohlášení ministrem Petříčkem z ČSSD vedeného ministerstva zahraničí…