Jan Kopal: Ještě jednou díky Petru Kellnerovi, a to nejen za jeho slova, ale též i činy, což ne vždy je jedno a totéž

Velké pozdvižení a paniku v liberálně demokratickém táboře (což je eufemismus používaný pro dnešní levičáky a neomarxisty) vyvolala výroční zpráva skupiny PPF, ve které se miliardář Petr Kelllner vymezil proti ideologii progresivismu a postavil se na stranu tradičních hodnot, píše ve svém komentáři externí spolupracovník Vlasteneckých novin Jan Kopal.

Petr Kellner | PPF

Podle něj se tak Petr Keller stává se tak přirozenou protivahou Bakalů a Janečků, kteří jsou přímo posedlí vylepšováním a modernizováním demokracie. „Budou ji upgradovat tak dlouho, až z ní nic nezůstane. Jen dlouhá řada přívlastků bez obsahu,“ píše o nastolování totality.

Dále uvádí, že Petr Kellner na rozdíl od jiných se za každou stranu netlačí do politiky, a to ani nepřímo prostřednictvím svých loutek. „Staví na svobodě, pracovitosti, podnikavosti a úctě k tradicím. Evidentně navazuje na českou baťovskou tradici, která představuje podnikatelský koncept založený na poctivosti a tvrdé práci.
Je přirozené, že bohatí lidé by měli společnosti něco vracet. Neměli by ale přirozený řád destruovat, ale naopak ho podporovat a stabilizovat. Je dobře, že si to už někdo konečně uvědomil. Ještě jednou díky Petru Kellnerovi, a to nejen za jeho slova, ale též i činy, což ne vždy je jedno a totéž,“ komentuje pozdvižení havloidů Kopal.

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová