V Moskvě jako v Česku! Pokrytecký dvojí metr: Ve Francii mohou demonstranty vraždit, ve Španělsku do nich střílet, ale v Rusku je nesmí ani pro porušení zákona zatknout

PRAHA | Odsudky zatýkání demonstrantů na nepovolených demonstracích v Moskvě z řad českých a jiných západních politiků jsou pokrytecké a šíří se tak falešné obviňování, dezinformace a manipulují tak politici i veřejným míněním. Jelikož pokud byste i v České republice demonstrovali na nepovolené demonstrací, tak by Vás Policie České republiky rozehnala a zbila do krve. Povídat by mohli zmasakrovaní na příkaz Paroubka na CzechTeku, také demonstranti na Budějovickém sídlišti Máj, či manifestující z Národní demokracie, kteří už raději demonstrace neorganizují, aby nebyli bití českou policií.

Ponižování demonstranta po zatčení českými orgány Policie ČR v Ostravě | foto: Radek Velička

Ruské velvyslanectví v České republice v pondělí večer reagovalo na svém Facebooku na prohlášení českého ministerstva zahraničí k zásahu ruských pořádkových sil při sobotních demonstracích v Moskvě. Ambasáda vyzvala české partnery, aby se „zdrželi selektivního a předpojatého“ přístupu k lidským právům, informuje Sputnik. Demonstrace v Moskvě nebyly povoleny. Stejně tak jako druhá a třetí demonstrace na českobudějovickém sídlišti Máj. Postup policie v Moskvě byl stejný jako postup policie v Českých Budějovicích – rozehnání a zatýkání účastníků nepovoleného, či rozpuštěného shromáždění.

V sobotu 3. srpna se zúčastnilo kolem 1 500 lidí další neschválené demonstrace v centru ruského hlavního města. Lidé vyšli na protest kvůli rozhodnutí úřadů nepřipustit účast některých opozičních kandidátů k zářijovým volbám do moskevského zastupitelstva. „Kandidáti byli vyloučeni z toho důvodu, že část podpisů byla prohlášena za neplatnou. Během zásahu policie bylo zadrženo nejméně 600 osob,“ píše agentura. Stejná praxe je známa i v České republice, například Tomio Okamura byl vyřazen z prvních prezidentských voleb, kdy voliči volili přímo prezidenta a nebyl sám. České ministerstvo vnitra označilo část podpisů za podvod.

Černínský palác uvedl, že je zásahem policie znepokojen a vyzval ruské úřady k respektování lidských práv a svobod. „Jsme znepokojeni opětovným masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě. Vyzýváme ruské úřady, aby respektovaly základní lidská práva a svobody a aby v souvislosti s nadcházejícími volbami do místních zastupitelstev ctily závazky vyplývající z členství Ruska v OBSE,“ uvedlo ministerstvo zahraničí.

Jak byly respektována lidská práva na CzechTeku, kde nechal Paroubek bít lidi? Jak byla respektována práva na sídlišti Máj, kde nechal tehdejší primátor Juraj Thoma bít lidi devianty z řad Policie ČR? Jak byla respektována lidská práva voličů v Katalánsku, kdy tam do nich při referendu nechali fašisté z Madridu střílet gumovými projektily? Jak byla respektována lidská práva a svobody, když francouzská policie střílela do demonstrantů ve Žlutých vestách gumovými projektily, mrzačila je, že přicházeli o končetiny, oči, zuby a několik jich bylo i zavražděno?

Macron je vrah, nikoliv Putin. Kdo tvrdí opak je hlupák, nebo provokatér

Tato reakce ale popudila ruskou stranu: „Jsme zklamáni jednostranným hodnocením MZV ČR chování ruských pořádkových sil vůči účastníkům nepovolené veřejné akce v Moskvě,“ uvedlo ruské zastupitelství v Praze na svém Facebooku.

Na velvyslanectví připomněli, že v Rusku platí podobná pravidla pro registraci kandidátů ve volbách jako v mnoha jiných zemích, včetně zemí západní Evropy.

„Vyzýváme naše české partnery, aby se zdrželi selektivního a předpojatého přístupu k problematice lidských práv,“ stojí v prohlášení velvyslanectví. „Současně připomínáme mezinárodní právní závazky České republiky týkající se nevměšování do vnitřních záležitostí cizích států, které jsou zakotveny v Chartě OSN, Deklaraci zásad mezinárodního práva, Závěrečném aktu OBSE, Deklaraci OSN o nepřípustnosti zasahování do vnitřních záležitostí států a ochraně jejich nezávislosti a svrchovanosti,“ dodali ruští diplomaté.

Ke svému příspěvku ruské velvyslanectví připojilo video ze zásahu policie proti demonstrantům v západní Evropě:

Ľuboš Blaha: Mám brát vážně moralizování amerických mopslíků o krutém Putinovi? Tleskám ruské policii

Ľuboš Blaha a cvičená opička Zuzka

Kritika počínání ruské policie během demonstrací ruské opozice v Moskvě je pokrytecká, domnívá se to slovenský filosof a poslanec za stranu Směr-SD Ľuboš Blaha, který svůj názor sdílel na Facebooku.

Znepokojení jednáním policie vyjádřilo například české ministerstvo zahraničí nebo Evropská služba pro vnější činnost, které upozornily, že svoboda shromažďování je základním právem, které je garantované mezinárodními smlouvami i ruskou ústavou. Podle Blahy je to však ukázka pokrytectví: „To mám opravdu brát vážně moralizování amerických mopslíků? O špatné ruské policii a krutém Putinovi? Někomu tu zjevně přeskočilo,“ napsal Balaha, který novou „nezvolenou“ prezdientku Zuzku Čaputvou nazval cvičenou opicí. Nezvolenou? Kdyby slovenské prezidentské volby byly referendem, tak je výsledek neplatný – volební účast nepřesáhla 50 %, navíc jsou na stole dvě ústavní žaloby na zrušení voleb, které nejsou vyřízeny – Čaputová je tak jen uchvatitelkou moci na Slovnesku a agentka Sorose.

Slovenský poslanec připomněl, že například policie ve Francii zasahuje proti demonstrantům ještě tvrději. Liberální tisk to však údajně přehlíží.

Marine Le Pen, Tomio Okamura a Geert Wilders v Praze na tiskové konferenci | repro: Sputnik

Podobně se dříve vyjádřil i předseda hnutí SPD Tomio Okamura: „Ve Francii policisté Žluté vesty mlátili do krve, zavírali a dusili slzákem. Ruští policisté prostě odvedli narušitele zákonně do vazby, protože demonstrace nebyla povolena a demonstranti dělali bordel a porušili zákon,“ pokračuje politik, kterému také Ministerstvo vnitra ČR zakázalo kandidovat na prezidenta a ze stejného důvodu, tak jak to je v Moskvě.

Západní lživá média se snaží počínaní ruské policie prezentovat jako násilný zásah proti pokojným demonstracím( nepíšou, že jsou nepovolené) A co tvrdé policejní zásahy při protestech antiglobalistů v Janově před dvaceti lety nebo pochod proti neoliberalismu v Seattlu v roce 1999. To byl masakr a potoky krve.

Navíc ambasády Spojených států a Německa se vměšují do ruských záležitostí a páchají tak mezinárodní zločiny – ovlivňují volby v Ruské federaci

Marija Vladimirovna Zacharova

Ruské ministerstvo zahraničí se oficiální cestou obrátí na vlády Spojených států (SS) a Spolkové republiky Německo (SRN), které je faktickým okupovaným protektorátem Spojených států od roku 1945, celé pak po sjednocení s NDR, v souvislosti s řízením jejich diplomatických misí v Moskvě, jakož i ve spojitosti se způsobem, jakým některá média těchto zemí informovali o nepovolené demonstraci, která se konala 3. srpna v Moskvě. O ruské reakci píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

V pondělí to ve vysílání televize Rossija-1 oznámila mluvčí ruského resortu diplomacie Marija Vladimirovna Zacharova, kdy uvedla: „Vedení Spojených států bude velmi překvapené tím, jak jejich diplomaté zasahují do vnitřních záležitostí Ruska.“ Reagovala na americkou hysterii ohledně falešného obviňování Ruské federace o vměšování do prezidentských voleb. Ale to byla jen propaganda antitrumpovské tlupy.

Spojené státy se do záležitostí Ruské federace vměšují od 90.let minulého století a to velmi brutálně – například i rozpoutáním války v Čečensku, kdy tam podporovala CIA vzbouřence, což potvrdil i Ramzan Akhmadovič Kadyrov, který bojoval v žoldu CIA proti Ruské federaci, tak jako jeho otec, ale domluvil se na autonomií republice a ukázal záda Spojeným státům – tak je dnes označován za zločince.

Marija Vladimirovina Zacharova mluvila o vměšování do vnitřních záležitostí Ruska v souvislosti s pochodem přívrženců opozice po bulvárech obklopujících historické jádro Moskvy, který se konal uplynulou sobotu na podporu úřady odmítnutých kandidátů na posty poslanců v moskevském městském zastupitelstvu, jelikož předložily falšované petiční archy. Což znamená vyřazení z voleb i v České republice.

Zacharova, Marija Vladimirovina v pondělí kritizovala velvyslanectví SS v Moskvě za to, že zveřejnilo trasu pochodu. Kromě toho mluvčí velvyslanectví i komentovala výsledky úřady nepovoleného shromáždění. Zacharova ve svém vyjádření pro televizi kritizovala i ruskou redakci rozhlasové stanice Deutsche Welle za to, že v ruštině vyzvala Moskvanů, aby se na protestu zúčastnili. Německý rozhlas tajil, že demonstrace jsou zakázané.

„Bohužel, budeme nuceni tlumočit německé straně naše obavy a informovat o praktických krocích, které máme v úmyslu podniknout,“ uvedla Zacharova, Marija Vladimirovna. Jak bude ruská strana reagovat není zřejmé, ale dá se předpokládat, že štvavá stanice Deutsche Welle bude z Ruské federace vykázána.

Reklama: