Vladimir Vladimirovič Putin promluvil o ruské odpovědi týkající se raket krátkého a středního doletu, které vyrábí Spojené státy

MOSKVA | V případě potvrzení, že Spojené státy (SS) zahájily výrobu raket krátkého a středního doletu, bude Rusko nuceno zahájit vývoj analogických systémů, uvádí se v prohlášení ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina v souvislosti s jednostranným odstoupením Spojených států (SS) od smlouvy o INF.

Vladimir Vladimirovič Putin a Donald John Trump | foto: Sputnik (© AFP 2018 / Jorge Silva)

„V případě, že budou získány spolehlivé informace o tom, že Spojené státy dokončily vývoj a výrobu odpovídajících systémů, bude Rusko nuceno zahájit plnohodnotnou výrobu podobných raket,“ uvedla tisková služba Kremlu. Abychom se vyhnuli chaosu, je nutné zvážit všechny možné důsledky a zahájit dialog bez dvojsmyslnosti, dodali v Kremlu.

Sergej Alexejevič Rjabkov, náměstek ruského ministra zahraničí, dříve prohlásil, že Rusko nezmění svoji vojenskou doktrínu po rozpadu INF, který způsobily agresivní choutky vůdce SS Donalda Johna Trumpa a jeho poskoků Pompea a Boltona.

„Nevidím příčiny pro revizi naší vojenské doktríny. Je to dokument, který má základní povahu koncepčně zaměřenou do budoucna, jeho formulace jsou důkladně zváženy, nemají být pořád opravovány v závislosti na těch nebo jiných okolnostech,“ prohlásil Sergej Alexejevič Rjabkov.

„Každý dokument potřebuje, samozřejmě, po čase jistou úpravu, jistá upřesnění, ale v souvislosti s konkrétní situací s INF tyto důvody nevidím,“ dodal diplomat.